Ukrajinec spravil zo sochy Lenina najznámejšiu postavu Hviezdnych vojen

Ukrajinec spravil zo sochy Lenina najznámejšiu postavu Hviezdnych vojen

 

Počas čítania textu odporúčame počúvať The Imperial March od Johna Williamsa.

 

Kedysi dávno, v štáte nie až tak príliš vzdialenom...

Vladimir Iľjič Lenin bol vo svojej mladosti rytierom Jedi, vedeným svojim otcom presadzujúcim demokratizáciu ruskej spoločnosti. Vzorný nasledovník Svetlej strany Sily začal pochybovať o svojom poslaní a podstate posvätného rytierského kódexu, po tom, čo bol popravený jeho brat, vtedy ešte len padawan, Alexandr Ulianov, za účasť na atentáte na kancelára Ruskej galaktickej republiky Alexandra III. Jeho radikalizácia sa začala časom stupňovať a pomaly ho začali prepadávať myšlienky o Temnej strane Sily, ktoré definitívne kulminovali po prečítaní literárnych diel od Sitha Georga Wilhelma Friedricha Hegela.

Po tom, čo Vladimir prešiel k Temnej strane, prijal nové meno Darth Lenin a stal sa cisárom nastoleného Galaktického impéria. Darth Lenin vládol prísnou rukou. Krutým spôsobom potlačoval vzbury a povstania, dával ničiť chrámy Jediov a samotných Jediov nechával vraždiť. Tesne pred svojou smrťou spôsobenou neopatrným pohlavným stykom v mladosti s príťažlivou Twi´lek, sa pokúsil neúspešne zosadiť ctižiadostivého mladého Sitha Josifa Vissarionoviča Stalina. Toho už ale začínal v tej dobe zo západnej ríše ohrozovať so svojou agresívnou a rozpínavou politikou Darth Hitler.

Späť ale do prítomnosti. Frustrácia zo svojej vlastnej histórie či snáď túžba po definitívnom vymanení sa spod vplyvu Ruska dohnala ukrajinského umelca z Odessy k vtipnému činu. Sochu Lenina, ktorá už čakala na svoje zničenie v dôsledku takzvanej dekomunizácie Ukrajiny, prevliekol do kostýmu Darth Vadera, čím pôvodnú schátranú sochu svojim spôsobom nielen že opravil, ale zároveň aj získal pozornosť svetových médií. Umelec dúfa, že ak sochu neodstránia, tak by sa z nej mohla stať vyhľadávaná turistická atrakcia.

Akýmsi bonbónikom na tejto temnej torte je vedomosť, že Darth Lenin má pod helmou ukrytý Wi-Fi vysielač.

Zdroj: IGN, TA3, Wiki, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk