Red Fly Studio sa pokúša prebrať k životu zrušenú bojovku s Darth Maulom

Red Fly Studio sa pokúša prebrať k životu zrušenú bojovku s Darth Maulom

 

So súčasným zvýšeným záujmom o všetko možné späté s kultom Star Wars má temný Sith s netradičným svetelným mečom ideálnu príležitosť pre veľký návrat.

Keď sa svet v minulom roku dozvedel, že Disney zrušilo niekoľkoročný vývoj novej akčnej hry s veľmi charizmatickým hlavným hrdinom Darth Maulom, nezamrzelo to len málokoho. Hra vyzerala vďaka Unreal Engine 3 skutočne výborne, súboje sa zdali rýchle, pohlcujúce a dynamické a samotný Darth Maul tam vyzeral na jednotku. Aj keď titul nemal ani názov či vlastne ani žiaden skutočný scenár, dokázal zaujať, a to napríklad aj free-flow súbojovým systémom odopozeranému zo série Batman.

Tí istí tvorcovia, ktorí boli pri vývoji hry i pri jej zrušení, chcú byť aj pri jej znovuzrodení. Momentálne pripravujú demo bežiace na Unreal Engine 4, ktoré budú ponúkať štúdiám EA a Disney, aby sa na neho pozreli a pouvažovali, či by do hry nechceli vliať nejaký ten svoj kapitál pre pokračovanie a dokončenie vývoja. Túto zaujímavú a rovnako vzrušujúcu správu prezradil jeden z vývojárov, konkrétne Dan Borth, na Reddite, kde okamžite začala veľká búrlivá diskusia.

Ak by sa vývoj nakoniec predsa len začal, mal by svoje základy v zrušenej verzii. Keďže tamtá nemala žiaden scenár, o námete sa veľmi nevie, vývojári by tak mali úplne čistý štít. Darth Maul mal byť šikovnou a mrštnou postavou, bojovníkom, ktorého dokonalú loveckú "techniku" dokumentoval aj talent na zakrádanie sa a stealth. Prítomnné boli aj ďalšie súčasti ako tichá infiltrácia do tyla nepriateľského územia, hackovanie terminálov, vypínanie určitých zariadení, zbieranie informácií či otváranie dverí.

Čo poviete na takéto počínanie zaváňajúce nekromanciou? Boli by ste radi, keby vývojári nakoniec dostali zelenú a dokončili hru s Darth Maulom?

Zdroj: Reddit, Dark Side of Gaming, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk