Prvý veľký update pre Windows 10 prináša mnohé vylepšenia

Prvý veľký update pre Windows 10 prináša mnohé vylepšenia

 

Ak ste už upgradovali svoj Windows 7, respektíve 8, ani vás neminie najnovší update desiatky. Novinky sa týkajú predovšetkým zrýchlenia systému.

Microsoft spustil prvý veľký update pre ich najnovší operačný systém Windows 10, ktorý obsahuje nové funkcie a taktiež zlepšenie výkonu celého systému. Ak už Windows 10 používate, tento update získate automaticky, ak máte povolenú funkciu Windows Update. V prípade, že sa na nový systém ešte len chystáte, tento update získate rovno pri upgradovaní. 

Microsoft tvrdí, že Windows 10 sa nabootuje takmer o 30 % rýchlejšie ako starší Windows 7 na rovnakom zariadení. Podľa Windows Blogu spoločnosť taktiež priniesla vylepšenia pre "Mail, Kalendár, Fotky, Groove, Xbox, Obchod a OneNote" a predovšetkým pre "Solitaire". Vylepšení sa dočkal aj nový internetový prehliadač Edge, ktorý dostal zvýšenie výkonu a bezpečnosti. Taktiež už budete môcť synchronizovať svoje obľúbené záložky medzi rôznymi zariadeniami.

Ak používate zariadenie s perom, budete môcť "načmárať poznámku do Cortana notebooku a Cortana rozozná telefónne číslo, emailovú adresu alebo reálnu adresu, aby vám pomohla vytvoriť upomienku.

Niekoľko zmien sa taktiež zameralo na biznis, pričom v nich boli zahrnuté prevažne bezpečnostné opatrenia.

Zdroj: pcgamer.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk