Dočkajú sa kiná revolúcie v podaní virtuálnej reality?

Dočkajú sa kiná revolúcie v podaní virtuálnej reality?

 

Virtuálna realita je zdrojom nekonečnej zábavy a zároveň aj nekonečných možností. Po novom sa jej s veľkou pravdepodobnosťou dočkáme už aj v kinách.

Internetový magazín TheVerge priniesol informáciu o tom, že známa sieť kín IMAX plánuje revolučnú novinku. Virtuálna realita (VR) sa v poslednej dobe teší obrovskému záujmu a práve preto chce spomínaný reťazec otvoriť kiná, ktoré budú VR využívať a ponúkať ľuďom nevídanú skúsenosť. Firma v rozhovore pre Wall Street Journal povedala, že chce vytvoriť priestory, ktoré ponúknu lepší zážitok z virtuálnej reality, ako by ho divák zažil doma.

Plánujú otvoriť zatiaľ prvých šesť kín v Spojených štátoch amerických. Tie sa budú nachádzať na miestach, ako sú napríklad obchodné domy či nákupné centrá. Ak sa takýto koncept ujme, IMAX premýšľa o tom, že s nápadom si to zamieri rovno do ďalekej Číny.

Z rozhovoru pre Wall Street Journal je jasné, že nepôjde o klasické dlhometrážne filmy, ale ako povedal výkonný riaditeľ Richard Gelfond , o kratšie, približne 10-minútové zážitky, ktoré budú súvisieť s existujúcimi značkami filmov. Ako dodal, cena by sa mala pohybovať v rozmedzí siedmich až desiatich dolárov.

Takže ak máte malú izbu a nie je práve stvorená pre virtuálnu realitu alebo si ju nemôžete za plnú cenu dovoliť, potom si ju budete môcť vyskúšať na vlastnej koži vo "virtuálnom kine" za podmienky, ak koncept "virtuálneho zážitku" príde aj k nám. A bola by to škoda, ak by neprišiel.

Zdroj: TheVerge, WallStreetJournal, PixaBay

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk