Twitch nekompromisne potrestal jedného z najznámejších streamerov

Twitch nekompromisne potrestal jedného z najznámejších streamerov

 

James "PhantomL0rd" Varga je meno jedného z najznámejších CS:GO streamerov na portáli Twitch. Ten však odhalil jeho nezákonnú činnosť a jeho Twitch účet s takmer 1,4 miliónmi followerov, jednoducho zablokoval.

Pred niekoľkými dňami, boli na PhantomL0rda vznesené obvinenia, že okrem jeho kariéry streamera, je taktiež vlastníkom stránky CSGOShuffle, ktorá sa venovala hazardovaniu so skinmi z hry CS: GO. Streamer na svojom kanáli často promoval túto stránku, bez akéhokoľvek oznámenia, že stránka patrí jemu. Ak ste jeho streamy sledovali, pravdepodobne ste taktiež videli, že práve hazard so skinmi bol hlavnou náplňou jeho streamov, a bol ochotný míňať aj niekoľko tisícok dolárov. 

Celé toto odhalenie vzniklo naozaj záhadným spôsobom. Túto kauzu totiž odhalil jeden hacker, ktorý chcel CSGOShuffle okradnúť, no namiesto toho, sa dostal ku logom Skype konverzácie, medzi PhontomL0rdom a kóderom stránky, Duhau Jorisom. Celé tieto informácie boli následne predané youtuberovi s názvom Richard Lewis, ktorý všetko uverejnil. Tie dokazujú, že PhantomL0rd je majiteľom tejto hazardnej stránky a okrem toho, sám tam hazardoval s peniazmi, ktoré stránka vyprodukovala, teda nie s vlastnými a stránku tak ľahko propagoval na svojom kanály, aby nalákal čo najviac ľudí.

Celá táto situácia sa začala preskúmavať predovšetkým po nedávnych udalostiach so stránkou CSGO Lotto. Nakoľko James Varga porušil ako pravidlá Valve, tak Twitchu, jeho kanál je momentálne zablokovaný, rovnako ako aj stránka CSGOShuffle. PhantomL0rd nepridal na svoj YouTube kanál, alebo na svoje fanúšikovské stránky žiadnu správu od 16. júna. Posledná správa od neho, bola ironicky taká, že nás čaká veľká zmena v jeho tvorbe. Vtedy však ani netušil, ako nakoniec dopadne. O ďalšom priebehu tejto udalosti, vás budeme aj naďalej informovať.

Zdroj: pcgamer.com, youtube.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk