Comic-Con 2016: Súhrn tých najdôležitejších noviniek

Comic-Con 2016: Súhrn tých najdôležitejších noviniek

Prečítajte si o všetkých podstatných oznámeniach (nielen) z videohernej scény.

Comic-Con 2016, ktorý sa konal od 21. do 24. júla v San Diegu, je už za nami a priniesol niekoľko dôležitých oznámení, ako sa dalo očakávať. V tomto článku sa pozrieme na tie najdôležitejšie. Tak poďme po poriadku.

Štvrtok 21.7. 

Riaditeľ Gears of War, Rod Fergusson mysteriózne vyhlásil, že sa možno dočkáme filmu inšpirovaného sériou alebo „niečoho takého“. Tak si teda na oficiálne ohlásenie toho „tajomstva“ počkáme.

Blizzard spolu s Dark Horse Comics ohlásili ich plány pre Overwatch. V apríli 2017 vyjde grafická novela, ktorá by mala obsahovať 100 strán umeleckých diel, rozprávajúcich príbeh pôvodného Overwatch tímu. V tom istom roku sa dočkáme aj zbierky The Art of Overwatch. Táto kniha by mala byť odlišná od artbooku, ktorý bol súčasťou zberateľskej edície.

Capcom ohlásil novú hrateľnú postavu pre Street Fighter V. Volá sa Juri a bude dostupná od 26. júla. Juri už bola pridaná do hry v rámci Story módu, avšak až teraz bude oficiálne hrateľná vo všetkých módoch. Capcom ju opísal ako „provokatívnu SIN agentku, ktorá pochádza z Južnej Kórei. Miluje násilie a mučenie svojej koristi“. Milé dievča.

V prichádzajúcom Call of Duty: Infinite Warfare sa bude nachádzať remake milovanej mapy Terminal. Infinity Ward „premaľuje“ túto obľúbenú mapu z Modern Warfare 2, aby bola viac kompatibilná so sci-fi svetom Infinite Warfare.

Piatok 22.7. 

Ježko Sonic je späť! SEGA oznámila vývoj novej Sonic hry, ako si môžete prečítať v článku od Jána. Okrem toho sa dočkáme nostalgického projektu Sonic Mania, ako informoval Maroš vo svojej novinke.

Dočkali sme sa odhalenia nových postáv v Injustice 2. Budú to Wonder Woman a Blue Beetle. NetherRealm Studios ukázal v prípade oboch krátky gameplay. Doplnia tak zatiaľ známu kolekciu hrdinov – Batman, Superman, Supergirl, Aquaman, Atrocitus a Gorilla Grodd.

Na pľaci Star Wars 8 padla posledná klapka a film je oficiálne dotočený (juchú). Poputuje do postprodukcie a v kinách sa ho dočkáme 15. decembra 2017.

7. sezóna Game of Thrones dostala prvú upútavku. Teaser zobrazuje úžasnú prácu celého tímu na seriáli a až na konci sa dočkáme aspoň jednej vety zo 7. sezóny.

Sobota 23.7.

Ubisoft ukázal zákulisné video z vývoja South Park: The Fractured But Whole. V ňom tvorcovia South Parku – Matt Stone a Trey Parker – hovoria o približnom príbehu hry, ktorá sa odohráva iba jeden deň po predchádzajúcom diely Stick of Truth. Takisto sa v ňom dozviete ako prišli s originálnym a vtipným názvom „Fractured But Whole“.

Hideo Kojima predstavil nové logo svojej spoločnosti. Tajomné, poetické. Video si môžete pozrieť v Marošovom článku.

Čo by to bol za Comic-Con bez noviniek od Marvelu. Ten sa pochválil mnohými novinkami, od brnenia pre Hulka, ktoré bude mať v prichádzajúcom filme Thor: Ragnarok, cez niekoľko nových sérií/seriálov, ktoré vzniknú v spolupráci s Netflix – Luke Cage, The Defenders, 3. séria Daredevil, Iron Fist..., až po najväčšiu pecku a to trailer na prichádzajúci film Doctor Strange.

Warner Bros. a DC na Comic-Cone hýrili upútavkami na pripravované filmy. Suicide Squad dostal posledný trailer pred svojou premiérou, ktorá bude už 5. augusta. Tento rok sa takisto dočkáme spinoff Harryho Pottera – Fantastické zvery a ich výskyt. Zaujímavými novinkami pre rok 2017 budú určite filmy Kong: Skull Island a King Arthur: Legend of the Sword. Rok 2017 bude tiež plný Wonder Woman. Bude mať vlastný film, v ktorom zažiaria Gal Gadot a Chris Pine a následne sa objaví aj v Justice League. V traileri na posledný menovaný film môžeme vidieť Batmana, ako sa postupne snaží zostaviť tím hrdinov pozostávajúci z Wonder Woman, Cyborga, Flasha, Aquamana. Žiadne zmienky o Supermanovi.

Zdroj: gamespot

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk