Novinky zo sveta virtuálnej reality HTC Vive

Novinky zo sveta virtuálnej reality HTC Vive

 

Každým dňom je jasnejšie, že virtuálna realita je na dobrej ceste a bude nás ovplyvňovať čím ďalej tým viac. Prvé úspechy zaznamenala virtuálna realita ako herná platforma a teraz sa začína presadzovať v pracovnej sfére, vo vzdelávaní, ale aj v kultúre.

HTC Vive sa stáva oficiálnym partnerom štúdia Warner Bros. Pictures a bude zabezpečovať všetok VR obsah spojený s novou snímkou ​​Stevena Spielberga Ready Player One, ktorá vstúpi do kín v marci 2018. Jedná sa o adaptáciu slávnej knihy Ernesta Clinea, ktorá je považovaná za jeden z najlepších sci-fi thrillerov súčasnosti.

Ďalšou novinkou je dostupnosť softvéru Make VR spoločnosti Sixense v obchode Viveport. Ten je prvým skutočne intuitívnym a profesionálnym modelovacím CAD softvérom pre virtuálnu realitu, ktorý umožňuje jednoduchý export do klasických modelovacích softvérov a priamu 3D tlač. Jeho jediným obmedzením je fantázia. Táto aplikácia, ktorá vzišla z programu Vive Studios je aktuálne dostupná za cenu 19.99 $.

Treťou novinkou je dostupnosť HTC Vive Trackeru. Ten si môžu vývojári už teraz objednať za cenu 99 $ a zároveň môžu získať open-source implementáciu sledovania pohybu celého tela za pomoci troch Vive Trackerov, takže môžu veľmi ľahko obohatiť svoj softvér o tento spôsob interakcie.

Do programu Vive X Accelerator, ktorý bol vytvorený pre podporu vývojárov, sa pripojilo viac ako 30 nových spoločností z celého sveta. Tieto spoločnosti sa môžu tešiť na technologickú i finančnú podporu, vďaka ktorej dokážu v krátkom čase priniesť užívateľom vlastný, kvalitný VR obsah.

Poslednou novinkou je vznik Medzinárodného inštitútu pre výskum virtuálnej reality IVRI, ktorý vznikol v spolupráci so Shenzhenskou samosprávou. Ten by sa mal stať platformou pre spoluprácu na rozvoji a výskume virtuálnej reality naprieč všetkými odvetviami, ktorých sa virtuálna realita týka. Nejedná sa teda len o VR zariadenia, ale aj technológie, priemyselné aplikácie a Big Data. Riaditeľom IVRI sa stane priekopník v oblasti virtuálnej reality Dr. Tom Furness.

Zdroj: Whispr

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk