Fallout cosplayer vyvolal drámu v kanadskom Grand Prairie

Fallout cosplayer vyvolal drámu v kanadskom Grand Prairie

 

V niektorých kostýmoch by ste po meste asi chodiť nemali.

Minulý utorok spravil neznámy cosplayer v kanadskom meste Grand Prairie poriadny rozruch pri tom, ako sa vybral kvôli úpravám kostýmu do blízkeho krajčírstva.

Namiesto toho, aby si svoj kostým obyvateľa pustatiny zobral so sebou v taške sa muž vybral v plnej výbave do ulíc a aby nešiel len tak s prázdnymi rukami, tak si ako módny doplnok zobral aj vlajku New California Republic.

Telefonáty na políciu od znepokojených obyvateľov na seba nenechali dlho čakať. Kanadská polícia na hlásenia o bombovom atentátnikovi rýchlo zareagovala a obchod tak rýchlo obkľúčilo osem príslušníkov polície s pripravenými zbraňami.

Aby toho nebolo málo, polícia zatelefonovala majiteľovi krajčírstva, ktorý im potvrdil, že muž má na sebe rôzne káble a tak mu polícia povedala, aby rýchlo opustil obchod zadným vchodom.

Privolaným policajtom sa však podarilo s mužom nadviazať kontakt a rýchlo sa ukázalo, že nepredstavuje žiadnu hrozbu. Namiesto ohlásenej bomby mal na chrbte iba niekoľko túb od čipsov natretých striebornou farbou.

Cosplayer bol vzatý do väzby, no neskôr bol prepustený bez obvinení a policajti sa na incidente iba pobavili.

Zdroj: CBC News, fotografie: William Vavrek Photography, Kyle Martel/Facebook

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk