Kalypso Media pracuje na novej hre legendárnej série Commandos

Kalypso Media pracuje na novej hre legendárnej série Commandos

Novej starostlivosti sa dostane aj starším hrám.

Po tom čo Kalypso Media získalo práva na sériu Commandos, začalo pilne predstavovať svoju víziu. Štúdio sa najprv zameria na klasické diely a prispôsobí ich moderným platformám, na čo ich znovu vydá. To nás samozrejme veľmi teší, no najviac nás predsa len zaujala zmienka o vývoji úplne nového dielu. Od zatiaľ poslednej časti hlavnej série Commandos 3: Destination Berlin už mimochodom uplynulo neuveriteľných 15 rokov.

Séria Commandos, ktorej hry patria medzi zlaté klasiky taktického akčného žánru, začala svoju púť ešte v roku 1998, kedy vyšiel prvý diel Commandos: Behind Enemy Lines. Hra bola výborne prijatá kritikmi i hráčmi a to dalo tvorcom pevnú zem pod nohami pre vývoj pokračovania Commandos 2: Men of Courage. Pokračovanie v mnohom vylepšilo prvky predchádzajúcej hry, ponúklo krásnu grafiku a nové herné systémy. Dodnes je tá hra považovaná za najlepší diel série. Nasledujúci, už vyššie spomentuý Destination Berlin lesku dvojky síce nedosiahol, no aj tak sa jednalo o solídne ukončenie trilógie.

Commandos: Strike Force vyšiel ako posledný diel, no ako poslednú časť série skalní fanúšikovia považujú predchádzajúci Commandos 3: Destination Berlin

Názov Commandos v mnohých hráčoch vyvolá predovšetkým taktické plazenie sa a zabíjanie zo zálohy, no séria sa svojho času pokúsila presadiť aj v FPS žánri. Strieľačka Commandos: Strike Force mala ponúknuť spojenie taktickej akcie v starom štýle a FPS strieľačky, no tá nakoniec hráčom priniesla len tú FPS strieľačku, ktorá v konkurencii Half-Life 2: Episode 1, F.E.A.R., Black, či Call of Duty 3 nemala žiadnu šancu. Sme zvedaví, či Kalypso znovuzrodí aj túto hru.

Zdroj: DSOG

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk
Zoznam.sk