Microsoft nemá záujem o pokračovania Quantum Break a Alan Wake

Microsoft nemá záujem o pokračovania Quantum Break a Alan Wake

 

Microsoft, Microsoft.

Všetci chceme pokračovanie Alan Wake, že? Počúvajúc burácajúcu masu nažhavených fanúšikov predpokladám, že chceme. Hm, aj keď sa mi zdá, že tam niekto vzadu povedal, že nie, no späť k ďalšej otázke. Všetci chceme pokračovanie Quantum Break, že? Nuž, tu už síce počujem väčší rozruch, no predsa len rovnaké burácanie viac ako len naznačuje, že áno. Aj keď zase sa vzadu, tuším na rovnakom mieste, niekto ozýva, že nie. Pýtam sa teda hľadiska: "Kto si teda ty, ten, čo nechce?". Z tieňa vyjde okno a hovorí: "To som ja, Microsoft.".

Remedy sa v rozhovore pre GamesIndustry.biz rozhovorilo o dlho žiadanom pokračovaní Alan Wake a nie až tak dlho (a vehementne) žiadanom pokračovaní Quantum Break. Z toho, čo môžeme vyčítať, nám vychádza, že aj keď by Remedy na hrách pracovať chcelo, dôležité pojítko menom Microsoft hovorí zatiaľ radikálne nie. A keďže je to vlastník značky Quantum Break a práv na vydávanie Alana Wakea, tak je možné povedať, že práve on má všetky triumfy v rukáve.

Najnovším titulom Remedy je tajomné sci-fi Control

Za všetko môžu pravdepodobne predaje, ktoré sa asi Microsoftu málili a preto nechce znova riskovať. Tero Virtala z Remedy hovorí, že Alan Wake nedostal pokračovanie z určitých príčin a o Quantum Break  bolo rozhodnuté, že pokračovanie jednoducho nedostane. Nám jednoznačne vychádza, že problémom boli peniaze, nakoľko univerzum napríklad takého Alana Wakea, postavy, hrateľnosť, recenzie a feedback fanúšikov, to bolo všetko viac ako len kladne prijaté hráčmi i kritikmi. Ruku na srdce, Quantum Break až taký ohlas nedostal, nakoľko to bola fakt novátorská hra, ktorá mala navyše viacero objektívnych chýb. Každopádne, univerzum hry má stále čo ponúknuť a bola by škoda ho ignorovať.

Tak tu to teda máme. Ako Alan Wake, tak Quantum Break pravdepodobne žiadny ďalší diel nikdy nedostanú, a to všetko kvôli (ne)vôli Microsoftu. Spoločnosť sa bude radšej stále ďalej snažiť rušiť ďalšie exkluzivity a podporovať veľmi rozpačito vyzerajúci Crackdown 3...

Remedy v súčasnosti pracuje na mysterióznej akčnej hre Control, ktorá sa z určitého uhla dokáže podobať na Quantum Break (hlavne čo sa týka špeciálnych schopností hlavnej hrdinky). Bude to hutné sci-fi o "tých" z druhého sveta, ktorí sa dostanu k nám a vyvolajú tu chaos. Máme čakať zaujímavý súbojový systém, superschopnosti, modifikovateľnú výzbroj a nepredvídateľný svet.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk