2K Games: "Mikrotransakcie sú smutnou realitou moderného hrania"

2K Games: "Mikrotransakcie sú smutnou realitou moderného hrania"

 

Naša odpoveď: "A preto ich tak radi zneužívate, že?"

2K Games sa vyjadrilo k téme mikrotransakcií v rozhovore pre Trusted Reviews, kde sa konkrétne nechalo počuť, že mikrotransakcie sú smutnou realitou moderného hrania, respektíve v originále "an unfortunate reality of modern gaming". Možno by sa zdalo, že ich spoločnosť začína brať ako negatívum, no pravdou je, že ich v mene producenta NBA 2K19 Roba Jonesa ešte viac obhajuje.

Obhajobou z jeho strany je, že podľa neho každá hra svojim spôsobom obsahuje "menu" a snaží sa dostať dodatočný zisk z hráčov, ktorí ju hrávajú. Podľa jeho slov ale existuje rozdiel medzi priamym braním peňazí od hráčov a dodatočným zarábaním na inštanciách, ktoré hre pridávajú určitú hodnotu. Ako príklad použil napríklad NBA 2K19, ktorá bude presnejšie definovať, za čo hráči míňajú svoje peniaze.

NBA 2K18 je nechválne známa svojim agresívnym prístupom k mikrotransakciám

Rob nezabudol pripomenúť, že nákup vecí za reálne peniaze nie je donútenie ale predovšetkým voľba. Je to voľba predovšetkým pre hráčov, ktorí nechcú strávať dlhý čas, kým sa dostanú na vrchol. Je to pre hráčov, ktorým sa nechce grindovať, lebo ich nudí a chcú ho preskočiť. Takto obhajuje Rob prítomnosť tejto "voľby" v ich hrách.

Suma sumárum, 2K berie svojich fanúšikov a kupujúcich ich hier jednoducho za debilov.

Zdroj: PC Gamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk