Austrálska štúdia potvrdzuje: Lootboxy sú z psychologického hľadiska podobné hazardu

Austrálska štúdia potvrdzuje: Lootboxy sú z psychologického hľadiska podobné hazardu

 

Veľký vydavatelia majú čoraz menej argumentov, ktoré by obhájili neregulované lootboxy v hrách.

V poslednej dobe sa asociácie hazardu jednotlivých krajín sveta a veľký herný vydavatelia „hádajú“ o tom, aká je povaha lootboxov v hrách. Samozrejme, vydavatelia si chránia svoje peniaze a je jasné, že nikdy nebudú za ich zrušenie, no protistrana získava podporu nie len zo strany hráčov, ale aj zo strany ďalších inštitúcií.

The Australian Environment and Communications Reference Committee (ECRC) vypracovala štúdiu v ktorej sa venovala povahe lootboxov v hrách. Táto štúdia bola vykonaná na vzorke 7 tisíc hráčov. Medzi týmito hráčmi boli takí, ktorí trpia závislosťou na hazarde a u nich bolo zistené, že sú náchylnejší k tomu míňať peniaze na lootboxy. Ich motiváciou je to isté, čo ich ženie k míňaniu peňazí pri tradičných formách hazardu.

Rovnako bolo zistené, že lootboxy boli príčinou problémov, ktoré sa väčšinou spájajú s hazardom. „Míňanie veľkých súm peňazí na lootboxy bolo spojené s problematickou úrovňou míňania peňazí na iné druhy hazardu. To je to, čo by sme očakávali v prípade, že by lootboxy boli označené ako hazard. Nie je to niečo čo sa očakáva pri aktivitách ako sú zberateľské kartičky,“ píše s v štúdii.

Štúdia taktiež poukazuje na podobné aspekty lootboxov a hazardu. Obe produkujú „vzrušenie spojené s hazardom, čo vedie k problémom spojenými s hazardom.“

Preto prítomnosť lootboxov podľa štúdie umožňuje vydavateľom hier ťažiť zo sklonov k návykovosti a preto odporúča aby sa tieto hry predávali iba osobám, ktoré už dovŕšili vek, ktorý im hazard povoľuje.

Zdroj: gamesindustry.biz

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk