The Game Awards sledovalo takmer toľko ľudí ako Oscarov a oveľa viac ako Emmy

The Game Awards sledovalo takmer toľko ľudí ako Oscarov a oveľa viac ako Emmy

Podujatie rastie každým rokom na popularite.

Neslávne, a nemastné-neslané začiatky The Game Awards sa postupne zmenili na podujatie, ktoré sleduje každý, koho dianie v hernom priemysle aspoň trochu zaujíma. A tento rok nebol výnimkou. Geoff Keighley, ktorý je mozgom za týmto podujatím sa týždeň po jeho skončení podelil o štatistky z tohto ročníka The Game Awards.

Tohtoročné podujatie zažilo šialený nárast v počte divákov. Tento rok ho sledovalo 26,2 milióna divákov, čo je nárast o 128% oproti roku 2017, kedy The Game Awards sledovalo 11,5 milióna divákov. Najviac užívateľov sledovalo podujatie na Twitchi, kedy v jeden moment počet súčasne sledujúcich divákov vystúpil na 1,13 milióna, no pripojili sa aj ostatné platformy ako Twitter, Youtube, Facebook či Mixer.

Analytická spoločnosť Nielsen skonštatovala, že The Game Awards takmer dosiahli rovnakú sledovanosť ako tohtoročné odovzdávanie Oscarov, ktoré sledovalo 26,6 milióna divákov, no treba podotknúť, že iba v Severnej Amerike. No aj tak, zatiaľ čo Oscary každým rokom klesajú na popularite, The Game Awards produkuje každý rok obrovské zvýšenia počtu divákov. Taký istý pád sa týkal v tomto roku aj odovzdávania cien Emmy, ktoré sledovalo 18,7 milióna divákov.

Zdroj: variety.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk