Bioware chcelo vytvoriť KOTOR 3, ale EA im to nedovolilo

Bioware chcelo vytvoriť KOTOR 3, ale EA im to nedovolilo

 

Asi ťažko by do hry napratali Live Service prvky.

EA vlastní exkluzívne práva na Star Wars licenciu už od roku 2013. EA vlastní Bioware. Tvorcov jednej z najlepšej RPG hry histórie Star Wars: Knights of The Old Republic. Logika vraví, že KOTOR 3 by mal byť minimálne vo vývoji (KOTOR 2 totiž nerobilo Bioware, ale Obsidian). Lenže je rok 2019 a o hre s takýmto názvom ani chýru-ani slychu.

Samozrejme, hráčov a fanúšikov Star Wars zaujíma, prečo? Či Bioware radšej pracuje na Anthem, alebo na Dragon Age či Mass Effect, alebo jednoducho ešte neprišiel ten správny čas. Podľa informácií Jasona Schreiera z portálu Kotaku je to však všetko trochu inak.

Podľa jeho informácií totiž Bioware chceli spraviť tretie pokračovanie série KOTOR a dokonca žiadali Electronic Arts niekoľkokrát o dovolenie, aby na tejto hre mohli pracovať, no EA to vždy zamietlo.

Vyzerá to teda tak, že ak ste dúfali v existenciu tejto hry, tak na ňu môžete zabudnúť. Celkovo to však dáva zmysel, keď si celý tento negatívny postoj ku KOTOR 3 zo strany Electronic Arts dáme dokopy s predchádzajúcimi informáciami, že súčasné vedenie firmy nie je spokojné s touto zmluvou na exkluzívne práva k Star Wars hrám. Zdá sa, že EA si radšej chce vytvoriť vlastné univerzum, kde nebude musieť platiť Disney podiel z predaja hier, ako nechá svojho popredného tvorcu RPG hier pracovať na Star Wars hre.

Zdroj: gamerant.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk