Ubisoft sa ocitol pod paľbou kritiky kvôli nepodarenému pokusu o vtip

Ubisoft sa ocitol pod paľbou kritiky kvôli nepodarenému pokusu o vtip

Dúfajme, že The Division 2 nebude na rovnakej úrovni kvality, ako ich vtipy.

Od 7. do 10. februára sa bude konať privátna beta očakávanej looter-shooter hry od Ubisoftu, The Division 2. Ubisoft to oznámil prostredníctvom traileru a taktiež to dal fanúšikom vedieť prostredníctvom e-mailu. A ten nevyšiel tak, ako by si firma predstavovala.

Jeho nadpis bol totiž: „Poďte sa pozrieť, ako vyzerá skutočný „shutdown“ vlády v privátnej Bete.“

Ak sa nechytáte pointy, tak v USA sa nedávno skončil federálny shutdown vlády. To znamená, že prezident USA, Donald Trump prakticky zatvoril všetky federálne úrady tým, že im zastavil financovanie a federálny zamestnanci tak nedostávali ani svoje platy a bežní Američania často nemohli vybaviť základné veci. Otázkou zostáva, či je toto vhodný spôsob, ako si z toho uťahovať.

Ubisoft o chvíľu neskôr poslal mail v ktorom sa ospravedlňoval: „Marketingový e-mail, ktorý promoval The Division 2 bol dnes poslaný omylom. Bola to vážna chyba v procese a ospravedlňujeme sa všetkým, ktorých sa táto chyba dotkla. Rozpoznávame, že shutdown vlády má reálny vplyv na tisíce ľudí a nemali sme v úmysle si z toho uťahovať.“

V praxi to asi znamená to, že človek za to zodpovedný si myslel, že je to vtipné, spätná väzba bola zlá a tak dostal padáka a Ubi to teraz musí žehliť.

Každopádne je to celkom paradoxné, že sa to stalo práve Ubisoftu niekoľko týždňov po tom, čo šéf štúdia Massive povedal, že The Division 2 nemôže byť otvorene politický. Snáď nabudúce.

 

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk