Red Dead Redemption 2 má na konte 23 miliónov kópií a Online časť je hrávanejšia ako GTA V

Red Dead Redemption 2 má na konte 23 miliónov kópií a Online časť je hrávanejšia ako GTA V

 

Číslami za posledný štvrťrok sa pochválil aj vydavateľ Take-Two.

Viacero spoločností hlásilo slabé kvartálne výsledky (EA a Square Enix) no naproti tomu sú tí, ktorí práveže nie len že naplnili očakávania investorov, ale ich aj prekonali. A medzi nich patrí vydavateľ Take-Two, ktorý ohúril vydaním hry od štúdia Rockstar, Red Dead Redemption 2.

Šéf vydavateľstva Strauss Zelnick prezradil, že hra predala 23 miliónov kópií. Iba pre porovnanie, prvý diel tejto westernovej ságy predal od roku 2010 15 miliónov kópií. Drvivú väčšinu tržieb, ktoré sa zastavili na úrovni 1,57 miliardy dolárov (očakávania boli na úrovni 1,4 miliardy) priniesla práve táto hra.

Čo je však pre vydavateľa ešte lepšia správa, online časť hry, Red Dead Online má lepšie finančné výsledky ako Grand Theft Auto Online v rovnakom období po vydaní. Rockstar tak sľubuje pravidelné pridávanie nového obsahu, ktorý má za úlohu prinášať hráčov pravidelne naspäť.

To však neznamená, že éra panovania GTA sa skončila, práve naopak. GTA prináša každý kvartál veľké množstvo peňazí zo svojho online módu, čo je vzhľadom na fakt, že hra bola vydaná pred piatimi rokmi úctyhodné. Od Red Dead Redemption sa do budúcnosti očakáva niečo podobné.

Pridali sa však aj ďalšie hry od tohto vydavateľa. NBA 2K19 bola treťou najpredávanejšou hrou v roku 2019 v US a najpredávanejšou športovou hrou (v Európe samozrejme dominovala FIFA). Očakávania prekonali aj predaje Civilization VI na Nintende Switch.

Vydavateľ potvrdil, že v roku 2019 plánuje vydať dvojicu hier prostredníctvom dcérskej spoločnosti Private Division. Konkrétne ide o hru Ancestors od tvorcu Assassin's Creed a taktiež aj The Outer Worlds od Obsidianu. Zároveň ich hlavná vydavateľská odnož, 2K Games plánuje vydanie ešte neohlásenej hry do konca fiškálneho roka 2020 (31. marec 2020). Znamená to, že sa dočkáme Borderlands 3? Alebo to bude nový Bioshock?

Zdroj: Gamesindustry.biz

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk