Môže Assassin’s Creed Unity pomôcť s rekonštrukciou Notre Dame?

Môže Assassin’s Creed Unity pomôcť s rekonštrukciou Notre Dame?

 

Správa, ktorá sa šíri internetom možno nie je až taká dôveryhodná.

Možno ste si v posledných hodinách všimli správu, ktorá sa šíri internetom, že hra Assassin’s Creed Unity pomôže odborníkom s obnovením katedrály Notre Dame, ktorá vyhorela v pondelok večer. Model katedrály, ktorý sa v hre nachádza bol totiž vytvorený s precíznosťou a presnosťou, ktorej sa nedočkala možno žiadna videoherná stavba.

Jedna z tvorcov in-game katedrály, Caroline Miousse o jej tvorbe povedala: „Čo sa týka Notre Dame, je to najväčšia budova v hre a jej tvorba znamenala a pretvoriť verziu katedrály, ktorá v tom čase existovala. Ja so svojim tímom sme strávili roky pri jednotlivých detailoch. Skúmali sme fotky, aby sme architektúru vytvorili presne a taktiež sme spolupracovali s tvorcami textúr, aby každá jedna tehla vyzerala tak, ako má.“

Lenže nikto z relevantných inštitúcií a pracovníkov nepotvrdili, že by oslovili Ubisoft, alebo chceli použiť hru Assassin’s Creed Unity na to, aby sa táto katedrála zrekonštruovala. Zástupcovia francúzskej vlády skonštatovali iba to, že chcú katedrálu zrekonštruovať počas obdobia piatich rokov a aj to závisí od skutočného poškodenia.

Je to síce pekná predstava, že by hra mohla byť použitá za týmto účelom, no v prípade Notre Dame ide vyslovene o špekuláciu s ktorou prišiel jeden neoverený zdroj, ktorého sa chytili herné weby. Skôr by sme mohli povedať, že by na tento účel mohla byť použitá technológia 3D skenovania. Čiže čisto hypoteticky by mohla byť hra za týmto účelom použitá, no neexistuje nikto, kto by potvrdil jej použitie.

Zdroj: WindowsCentral

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk