Rockstar kúpil od krachujúceho Starbreeze indické štúdio: Privítajte Rockstar India!

Rockstar kúpil od krachujúceho Starbreeze indické štúdio: Privítajte Rockstar India!

 

Ťažko povedať, či ich to dostane z krízy.

Včera sme vás informovali, že vydavateľ a tvorca Payday, Starbreeze je na pokraji bankrotu. Bez mazania medu okolo úst to skonštatoval súčasný šéf spoločnosti Mikael Nermark. Jediný spôsob, ako zachrániť túto spoločnosť, je rozpredať všetko nepotrebné a zabezpečiť si investora, ktorý firmu vytiahne z najhoršieho.

Pred niekoľkými mesiacmi predal Starbreeze práva na vydávanie System Shock 3 späť štúdiu Otherside a dnes ohlásili predaj indického vývojárskeho štúdia Dhruva Interactive spoločnosti Rockstar Games, ktorá je známa vďaka hrám ako Grand Theft Auto V či Red Dead Redemption 2.

Dhruva Interactive zamestnáva viac ako 300 vývojárov, ktorí sa špecializujú na tvorbu vizuálu a dizajnu hier. Výmenou za to pribudne na účet Starbreeze suma 7,9 milióna dolárov. Dhruva Interactive sa navyše premenuje na Rockstar India.

Manažér štúdia Daniel Smith povedal: „Dhruva Interactive je majákom pre herný vývoj v Indii už niekoľko desaťročí a sme nadšení, že môžeme byť súčasťou rodiny Rockstaru. Dhruva umožní rozšírenie štúdií Rockstar a taktiež zdôrazní potrebu herného vývoja v tejto krajine.“

Zakladateľ a šéf štúdia Rajesh Rao povedal: „Rockstar sú neohrozenými lídrami čo sa týka inovácií a kreativity v súčasnom hernom priemysle. Dhruva Interactive bolo založené s cieľom vytvoriť svetovo uznávané štúdia v Indii a to, že o nás malo štúdio Rockstar záujem dokazuje, že sme to dokázali.“

Zdroj: Wccftech.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk