Koniec konzolovej vojny? Microsoft a Sony spojili sily k spolupráci

Koniec konzolovej vojny? Microsoft a Sony spojili sily k spolupráci

 

A nie naozaj sme sa nepomýlili. Toto nie je preklep, ani neskorý prvý apríl.

16. máj - deň, ktorý sa zapíše do histórie herného priemyslu. Spoločnosť Sony a Microsoft oznámili partnerstvo zamerané na inovácie a zlepšenie prístupu k zákazníkovi v oblasti zábavného priemyslu. Sony a Microsoft plánujú spoločne započať vývoj cloudovej streamovacej technológie. To však nie je všetko, spolupráca sa bude týkať aj využívania technológie Microsoft Azure spoločnosťou Sony. S cieľom rozvíjať svoje ambície v oblasti streamovania potrebovala Sony spolupracovať s etablovaným poskytovateľom cloudu.

Spoločnosť Microsoft je už mnoho rokov pre nás kľúčovým obchodným partnerom, aj keď v niektorých oblastiach si tieto dve spoločnosti samozrejme konkurujú. Verím, že náš spoločný vývoj budúcich cloudových riešení výrazne prispeje k rozvoju interaktívneho obsahu.

Kenichiro Yoshida – Riaditeľ spoločnosti Sony

Sony a Microsoft budú tiež spolupracovať na výrobe polovodičových súčiastok a vývoji umelej inteligencie (AI). Pokiaľ ide o polovodiče, obe strany sa zameriavajú na obrazové snímače. Vo vyhlásení ďalej spoločnosti uvádzajú, že plánujú integrovať „špičkové“ obrazové snímače Sony do technológie Microsoft Azure. Vyzerá to teda tak, že každá spoločnosť má čo-to ponúknuť tej druhej a spolu tak môžu vyťažiť maximum. Hm, aké dospelé! Držíme teda tejto spolupráci palce a nech z toho vzíde pre nás hráčov len to najlepšie.

Zdroj: windowscentral

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk