Jedinečná kópia hry pre Atari 2600 sa dostala do predaja za rekordnú sumu

Jedinečná kópia hry pre Atari 2600 sa dostala do predaja za rekordnú sumu

 

Kúpite si?

Zbieranie starých hier je populárny, ale veľmi nákladný koníček. Pretože čím väčšia rarita danej hry, tým väčšia suma, ktorú si za ňu môže majiteľ vypýtať. Bez ohľadu na to, že z hľadiska hrateľnosti si už hru pravdepodobne nikdy neužijete.

To je prípad hry Extra Terrestrials (netreba si mýliť s katastrofálnou hrou ET the Extra-Terrestrial, ktorá v roku 1983 pochovala Atari a aj herný priemysel v USA). Do roku 2011 sa prakticky ani nevedelo, že táto hra existuje a po jej objavení sa zistilo, že z hry bolo vyrobených iba 100 kópií. Za vývojom hry stála kanadská spoločnosť Skill Screen Games.

Rarite hry prispieva aj fakt, že zo 100 kusov, ktoré boli vyrobené existuje už iba niekoľko a v predaji je prakticky iba jediný. Preto si buďte istí, že ak o hru máte záujem, budete si musieť siahnuť veľmi hlboko do vrecka. Cena?

Bežných 90 tisíc dolárov. Napriek tomu, že hra má očividné známky používania. Predajca totiž tvrdí, že ostatné kópie tejto hry, ktoré existujú sú umiestnené v múzeách, takže ak chcete siahnuť na tento jedinečný kúsok hernej histórie, tak si asi môžete zobrať úver.

Ak by sa hra predala, zaradila by medzi najdrahšie hry na svete (nedávno bola predaná neotvorená kópia hry Super Mario Bros. za 100 tisíc) a stala by sa najdrahšou hrou pre Atari 2600.

Zdroj: eBay

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk