Americký prezident si kvôli streľbe v USA taktiež zobral na mušku hry a akcie herných vydavateľov padajú

Americký prezident si kvôli streľbe v USA taktiež zobral na mušku hry a akcie herných vydavateľov padajú

 

Samozrejme, obvinenia sú nepodložené faktami.

Už sme si zvykli, že v momente, keď sa stane nejaká tragédia v ktorej hrajú rolu zbrane, okamžite sa začne skúmať, či náhodou útočník nehral hry, alebo či sa zmienka o nich nenachádza v jeho odkazoch. A inak to nebolo ani pri víkendových streľbách v El Pase a meste Dayton v USA. Prakticky okamžite sa objavili vrcholoví predstavitelia tamojších inštitúcií, ktorí obvinili hry, že pri týchto útokoch zohrali svoju rolu.

Na hrách však včera pri vyhlásení nenechal nitku suchú ani prezident USA Donald Trump, ktorý vyhlásil, že 30 mŕtvych a 50 zranených volá po zmene kultúry v krajine a to sa týka aj násilných videohier: „Musíme prestať s glorifikáciou násilia v našej spoločnosti. To zahŕňa aj strašidelné a príšerné videohry, ktoré sú našou bežnou súčasťou. Je pre dnešnú mládež jednoduché obklopiť sa s kultúrou, ktorá oslavuje násilie. Musíme to zastaviť a musíme s tým začať okamžite. Kultúrne zmeny sú ťažké, no každý z nás si môže vybrať budovanie kultúry, ktorá oslavuje prirodzenú hodnotu a dôstojnosť ľudského života. To je to, čo musíme urobiť.“

Trump taktiež obvinil internet a sociálne siete: „Riziká internetu a sociálnych sietí nemožno ignorovať.“ Podľa neho musia federálne agentúry vyvinúť nástroje, ktoré dokážu odhaliť masových strelcov skôr, ako zaútočia.

Samozrejme, ako to už býva, prakticky nikto, kto vidí v hraní hier problém nepracuje s faktami, ktoré hovoria trochu inak

Zaujímavosťou je však fakt, že prakticky okamžite po týchto vyhláseniach sa akcie videoherných vydavateľov začali prepadávať. Akcie Activision Blizzard sa prepadli o takmer 6%, akcie EA o 4,7% a akcie Take Two o vyše 5%.

Uvidíme teda, či Trumpova administratíva bude viesť aj legislatívnu vojnu voči násilným hrám.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk