Prichádzajúci RPG titul Greedfall sa nám v plnej kráse predstavuje v novom gameplay videu

Prichádzajúci RPG titul Greedfall sa nám v plnej kráse predstavuje v novom gameplay videu

 

Ak ste si nevedeli vytvoriť obraz o tomto prichádzajúcom hernom titule, po zhliadnutí tohto videa budete mať o hre „dokonalú“ predstavu. Aj keď...

...je vždy lepšie si o hre vytvoriť svoj vlastný názor, ktorý si urobíte jej hraním. Každopádne nové 9 minútové video, ktoré by sme mohli charakterizovať aj ako „z každého rožku trošku“, nám predstaví základné mechaniky a princípy tejto očakávanej hry.

Herný titul Greedfall nám prinášajú vývojári z francúzskeho štúdia Spiders, v spolupráci s vydavateľom Focus Home Interactive, ktorý nám už tento rok priniesol príjemné prekvapenie, v podobe hry A Plague Tale: Innocence (jej recenziu si môžete prečítať tu).

Greedfall nás prevedie do fantastického sveta 17. storočia. Vývojári sa pri tvorbe sveta inšpirovali Európou tejto doby, či už ide o architektúru, kostýmy, zbrane až po jej jedinečnú atmosféru. Starý svet umiera. Kontinent je zamorený, preľudnený a sužovaný smrteľnou, neliečiteľnou chorobou, nazvanou Malichor. Unavená populácia upadá pod vplyvom týchto okolností do hlbokého zúfalstva. Svetielkom nádeje, v tejto naoko beznádejnej situácii, je vzdialený, skrytý a tajomný ostrov Teer Fradee.

Krajina ušetrená od zúriacej smrteľnej choroby, ponúka ľudstvu jedinú nádej a šancu na nájdenie lieku na vyliečenie tejto hrozivej choroby. Vaša cesta za záchranou sveta bude pretkaná mnohými nástrahami, v podobe rôznych monštier, ľudí a iných nástrah, ktoré budú na vás číhať na každom rohu. Počas tohto dobrodružstva budete objavovať sviežy, nový svet, presakujúci mágiou a kúzlami, po boku miestnych obyvateľov, žoldnierov a lovcov pokladov.

V novom gameplay videu môžeme hneď na začiatku vidieť možnosť úpravy vlastnej postavy. Mnoho ľudí tento herný prvok ignoruje, resp. nie je jeho najväčším fanúšikom, mne osobne nevadí a nevidím na ňom nič zlé. Samotný svet na mňa pôsobí živým dojmom, pričom počas cestovania určite natrafíme na rôzne vizuálne zaujímavé miesta, ktoré majú potenciál nám „vyraziť dych“, alebo lepšie povedané budú „breathtaking“ (Keanu, vďaka za moje nové najobľúbenejšie anglické slovíčko).

Na druhej strane, samotný pohyb postavy pôsobí trošku nemotorným a trhaným spôsobom. Taktiež cut scény a postavy v nich, pôsobia rozpačitým dojmom, resp. s facial expressions sa mohli vývojári pohrať trochu viac. Na druhej strane treba brať do úvahy fakt, že sa ani zďaleka nejedná o žiadny AAA herný titul, s obrovským rozpočtom, akým disponujú štúdia ako Ubisoft alebo Rockstar Games. Preto si myslím, že hra vyzerá, berúc všetky tieto okolnosti do úvahy, naozaj veľmi pekne a nie je jej v tomto smere čo vytknúť.

Súbojový systém vyzerá podľa môjho skromného názoru veľmi dobre a prepracovane, pričom zaujímavým bonusom je možnosť súboj kedykoľvek stopnúť a vybrať si z rôznych taktických možností, ktoré vám pomôžu poraziť nepriateľov. RPG prvky vyzerajú byť zvládnuté naozaj kvalitne, či už sa jedná o vylepšovanie zbraní, kostýmov až po strom schopností. Ten si zaslúži extra pozornosť, pretože mňa ako RPG „junkieho“, zaujal svojím vizuálnym spracovaním a bohatými možnosťami, ktoré definujú váš štýl a s tým spojené možnosti v súbojovom systéme. V hre má samozrejme, ako to už pri novších RPG tituloch býva, každé vaše rozhodnutie svoje následky.

Dosť bolo slov, ak ste doteraz neboli rozhodnutí o kúpe tejto hry, nasledovné video vám s veľkou pravdepodnosťou pomôže pri rozhodovaní. Ja osobne sa na hru veľmi teším a nemôžem sa dočkať, keď sa ponorím do jej pôsobivého herného sveta.

Greedfall vychádza už čoskoro, dočkáme sa ho 10. septembra 2019. Dostupný bude pre PC (Steam), PlayStation 4 a Xbox One.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk