Známy insider prehovoril: PlayStation 5 a Xbox Scarlett majú mať rovnaký výkon, a to 10TFLOPov

Známy insider prehovoril: PlayStation 5 a Xbox Scarlett majú mať rovnaký výkon, a to 10TFLOPov

 

Zdá sa, že výkon oboch konzol bude takmer identický.

Podľa najnovších informácií majú konzoly novej generácie cieliť na výkon 10TFLOP. Tie dosiahnú vďaka špeciálne upravenej architektúre Zen 2 a Navi GPU procesorov. S touto informáciou vyrukoval dôverne známy insider s menom Kleegamefan, ktorý už v minulosti niekoľkokrát dokázal, že čerpá z overených zdrojov.

Už v októbri sa tento užívateľ na fóre ResetEra pochváli, že videl technologické demo, ktoré bežalo na PlayStation 5 devkite a z ukážky bol uchvátený. Demo malo bežať v natívnom 4K rozlíšení pri 30 snímkoch za sekundu, s pokročilým nasvietením, real-time fyzikou a fotorealistickým prostredím. Dodal, že demo vyzeralo lepšie ako Call of Duty Modern Warfare na karte GeForce RTX 2080Ti, pričom nechýbala ani podpora ray-tracingu.

To však nie je všetko. Kleegamefan pred nedávnom taktiež potvrdil, že PlayStation 5 devkit je výkonnejší ako ten od Microsoftu. Medzeru vo výkone mal však Microsoft dorovnať novými vývojárskymi nástrojmi. 

Očakávania sú také, že Sony odhalí nový PlayStation na špeciálnej akcii, ktorá sa má konať budúci rok vo februári. Do predaja by mal prísť počas budúcoročných sviatkov a stáť by mal 499$.

Zdroj: resetera

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk