Pro hráči sa na hru pozerajú úplne inak ako amatéri

Pro hráči sa na hru pozerajú úplne inak ako amatéri

 

Roky tréningu, ktoré sa určite vyplácajú.

To, že je niekto lepší v FPS hrách ako ostatní je záležitosťou obrovského množstva faktorov. Počnúc hráčskym vybavením, cez podmienky pri hrané, až po schopnosti týkajúce sa tímovej spolupráce. Lenže asi najdôležitejším prvkom, ktorý odlišuje bežného hráča od „profíka“ je to ako pro hráč „vidí“ obrazovku pred sebou.

A o aký drastický rozdiel ide, to sa nám snaží ukázať spoločnosť Nikkei, ktorá vykonala špeciálny test. Vyvinula na to okuliare, ktoré majú v sebe umiestnené infračervené senzory a kamery, aby vedeli počas hrania hier sledovať, kde sa pozerajú oči jednotlivých hráčov.

Proti sebe postavili hráča najúspešnejšieho japonského Call of Duty Pro tímu Leisia a „amatérskeho hráča. A rozdiely sú obrovské. Jeden z odborníkov dokonca prisúdil Leisiovi sústredenie, ktoré by vedel porovnať s tým, ktoré zažíva golfista tesne pred odpalom.

Na druhej strane oči amatérskeho hráča sa pohybujú nekoordinovane a nesústredene. Pro hráč na rozdiel od neho dokáže predvídať, často sa pozerá na minimapu, ktorá mu pomáha v lokalizovaní nepriateľov a po jeho nájdení z nehu nespúšťa oči, pokiaľ nie je mŕtvy.

Tak. Aspoň vieme, za čo dostávajú pro hráči peniaze.

Zdroj: Nikkei

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk