Seriál Zaklínač zvýšil predaje tretej hry o neuveriteľných 554%

Seriál Zaklínač zvýšil predaje tretej hry o neuveriteľných 554%

 

A to sa bavíme iba o USA.

Prvá séria Netflix seriálu Zaklínač bola veľmi úspešná, čo potvrdil samotný Netflix a koniec koncov to potvrdil aj fakt, že druhá séria je už v predprodukcii. A šampanské určite vybuchlo aj v štúdiu CD Projekt RED, pretože popularita seriálu znamenala, že mnoho hráčov prvý krát zamierilo aj do videohernej podoby sveta Zaklínača a už prakticky od vydania seriálu sa hovorilo o tom, aký veľký vplyv na predaje hier malo vydanie seriálu.

Až teraz však máme k dispozícii čísla. Tie pochádzajú od spoločnosti NPD Group, ktorá sa zaoberá výskumom trhu v USA a teda čísla, ktoré zverejnili pochádzajú iba z tejto krajiny. Nič to však nemení na tom, že sú ohromné.

Mat Piscatella z NPD Group totiž prezradil, že predaje Zaklínača 3 v decembri 2019 sa oproti rovnakému obdobiu v roku 2018 zvýšili o 554%. A predaje knižných príbehov Geralta sa na americkom trhu medziročne zdvihli dokonca o 562%.

Piscatella prezradil, že o tento masívny nárast sa okrem vplyvu seriálu zaslúžilo aj nedávne vydanie Switch verzie tejto hry, o ktorú je tiež veľmi veľký záujem.

Zdroj: Twitter

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk