E3 2020 sa definitívne neuskutoční, no E3 2021 už má stanovený dátum

E3 2020 sa definitívne neuskutoční, no E3 2021 už má stanovený dátum

 

Nesúhlas s digitálnym podujatím.

Že E3 2020 sa v tomto roku v tradičnej podobe neuskutoční, to sme už veľmi dlhú chvíľu vedeli, nakoľko to oficiálne potvrdila organizácia ESA, ktorá je organizátorom výstavy. Ako dôvod bola uvedená nepredvídateľná situácia týkajúca sa koronavírusu. Lenže, kto situáciu sleduje pozorne vie, že to nebol jediný dôvod. Producent celej výstavy totiž dal celej E3 „košom“ a už dlho sa hovorilo o tom, že ESA má veľký problém s kredibilitou (to je jeden z dôvodov, prečo tam Sony nebola v minulom roku a preč neplánovala ísť ani tento rok.)

Zdá sa však, že ESA sa snažila aspoň o nejakú formu digitálneho podujatia, ktoré by všetci sledovali z pohodlia domova. Tento svoj plán predostrela vydavateľom, aby sa k nemu pripojili a zahŕňal úplne novú producentskú spoločnosť. Podľa herného novinára Mikea Futtera však všetci zúčastnení slušne povedali, že nemajú záujem a tým pádom sa nebude konať ani digitálne podujatie.

Vyzerá to však tak, že ESA sa výstavy E3 nechce vzdať a to aj napriek tomu, že tento rok to nevyšlo. Totižto už zverejnili dátum konania E3 2021, ktorý je stanovený na 15-17. jún 2021. Otázkou však je, či o účasť na E3 2021 ešte bude mať vôbec niekto záujem.

Zdroj: ESA

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk