Sociálna sieť Twitter zažila masívny hack a niekto od dôverčivých ľudí vyzbieral tisíce dolárov

Sociálna sieť Twitter zažila masívny hack a niekto od dôverčivých ľudí vyzbieral tisíce dolárov

 

Toto nemá obdoby.

Ak ste aktívny na sociálnej sieti Twitter a sledujete niektorú z populárnych osobností, tak pravdepodobne ste si včera všimli ich divné správanie. Účty ľudí ako Elon Musk, Barack Obama, Joe Biden, Kanye West, Michael Bloomberg, Jeff Bezos a spoločností ako Apple, Uber totiž vydávali tweety v ktorých sa najprv priznali, že sa rozhodli viac pomáhať komunite.

Následne skonštatovali, že ak im ľudia pošlú určitú čiastku v mene Bitcoin, tak obratom dostanú naspäť dvojnásobok. Všetko v mene toho, že sa kvôli COVID-19 cítia štedro.

Asi netreba vysvetľovať, že takéto správanie bolo okamžite podozrivé a to nie len kvôli tomu, že svedomie dostalo naraz niekoľko desiatok slávnych a bohatých osobností ale aj kvôli faktu, že všetci požadovali menu Bitcoin. To však nebránilo ľuďom aby tieto správy zdieľali a aby dokonca prispievali. Mnoho ľudí sa v komentároch pod týmito príspevkami priznalo, že na danú adresu poslali veľké sumy peňazí a teda skočili na lep hackerom.

Socá

Nastal teda čas na drastické opatrenia. Spoločnosť Twitter sa kvôli výraznému narušeniu bezpečnosti rozhodla dočasne deaktivovať všetky tzv. Verified účty. To sú účty, ktoré majú označenie v podobe modro-bielej „kvačky“ a ide práve o účty tých najznámejších a najpopulárnejších osobností na sociálnej sieti. Tá teda bola na niekoľko hodín bez týchto príspevkov.

Twitter sa následne priznal, že hackeri sa dokonca dostali k interným nástrojom na manažovanie služby Twitter, čo vysvetľovalo, ako sa dostali k účtom napriek tomu, že sú zabezpečené cez dvoj-fázovú autentifikáciu. Následne prešli doslova hodiny, počas ktorých ste na sieti Twitter nemohli vidieť žiadne nové príspevky od „verified“ používateľov, zatiaľ čo Twitter horúčkovo naprával všetko, čo sa pokazilo.

Po niekoľkých hodinách vyhlásil Twitter, že odstránil všetky problémy, ktoré spôsobili túto katastrofu, no je zrejmé, že nočná mora sa pre Twitter neskončila. Prísť na to, ako sa to stalo a ozrejmiť to užívateľom nebude jednoduché a samozrejme, ak ste naleteli a peniaze cez Bitcoin poslali, tak už ich nikdy neuvidíte.

Zdroj: Twitter/TheVerge

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk