Po Avengeroch chce Square Enix údajne predať západné štúdiá Ubisoftu
Fáma

Po Avengeroch chce Square Enix údajne predať západné štúdiá Ubisoftu

 

Posledný úder?

Západným štúdiám Square Enix to v posledných rokoch veľmi nejde. Nie žeby tvorili zlé hry, to nie. No komerčne ide o jeden neúspech za druhým. Shadow of the Tomb Raider sa až tak skvelo nepredával, Deus Ex: Mankind Divided bol na tom rovnako a o Marvel’s Avengers a jeho obrovskom neúspechu sme už niekoľkokrát písali.

Naproti tomu Japonské štúdia Square Enix zažívajú zlaté časy. Final Fantasy XV bol úspechom, Final Fantasy VII Remake ešte väčším, MMO hra Final Fantasy XIV stále láka milióny hráčov a Square má momentálne vo vývoji šestnásty diel tejto série a taktiež aj tajný Project Athia.

A čo sa robí, keď jedna časť vášho biznisu produkuje problémy a druhá to všetko kompenzuje? Proste tú stratovú časť biznisu odstrihnete. A údajne presne na to sa Square Enix chystá. Zdroj tejto informácie je však viac ako otázny a preto prikladáme tisíc otáznikov, no vzhľadom na fakty by sme sa vôbec nedivili, ak by to bola pravda.

Podľa príspevku na fóre 4chan a následného čiastočného potvrdenia tejto informácie herným insiderom totiž Square plánuje predať svoj západný biznis a to vrátane všetkých súvisiacich značiek francúzskemu vydavateľovi Ubisoft.

Západný biznis Square, to znamená štúdiá Crystal Dynamics, Eidos Montreal, Square Enix Montreal, Square Enix Europe a Square Enix Collective a taktiež aj herné značky ako Tomb Raider, Legacy of Kain, Deus Ex a ďalšie, ktoré týmto štúdiám patria.

Square Enix získal tieto štúdiá a značky v roku 2009, kedy sa stal výhradným vlastníkom spoločnosti Eidos Interactive, no s výnimkou niekoľkých úspešných hier sa táto spolupráca skončila hneď niekoľkými hrami, pri ktorých sa na konci skonštatovalo, že predaje nenaplnili očakávania.

Ak sa však Square plánuje zbaviť svojich západných štúdií, tak si vieme predstaviť, že Ubisoft by určite nebol jediným záujemcom o ich kúpu.

Zdroj: ResetERA

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk