Komunita Assassin’s Creed po rokoch rozlúštila tajomný jazyk Prvej Civilizácie

Komunita Assassin’s Creed po rokoch rozlúštila tajomný jazyk Prvej Civilizácie

 

Najviac pomohla Valhalla.

Už od Assassin’s Creed II, ktorý vyšiel v roku 2009 sa v sérii Assassin’s Creed je v sérii prominentná tzv. Prvá Civilizácia okolo ktorej sa točia všetky tajomstvá série. A táto civilizácia používa v hre tajný jazyk, ktorý má názov Isu. A teraz, po jedenástich rokoch od jeho premiéry v sérii Assassin’s Creed sa komunite konečne podarilo jeho rozšifrovanie.

Vyriešenie tejto dlhoročnej záhady má na svedomí komunita zložená z mnohých fanúšikov hry, no zistenia publikoval youtube kanál Access The Animus, ktorý popísal spôsob, akým tento jazyk rozšifrovali. Asi najväčším pomocníkom pri rozlúsknutí tejto záhady bol posledný diel série, Assassin’s Creed Valhalla, ktorý podľa videa pôsobil ako „Rossetská doska.“

Tímu sa podarilo identifikovať gramatické aspekty, časovanie slovies a základné pravidlá a to porovnaním niekoľkých častí textu jazyka Isu s anglickými prekladmi, ktoré sa objavujú vo Valhalla. Na pomoc im taktiež prišla aj zberateľská edícia hry, ktorá na svojom obale obsahovala hneď niekoľko znakov z tohto jazyka.

Týmto sa ale cesta nekončí. Podľa vyjadrenia tímu totiž Prvotná Civilizácia v hre nebola jednotnou a skladala sa z niekoľkých „národov,“ čo môže prispieť k nezrovnalostiam a všetko bude vyžadovať ďalšie skúmanie. Isu texty v predchádzajúcich hrách totiž vyzerali inak, ako v posledných dieloch.

Za ich skvelú prácu ich už však stihol pochváliť naratívny šéf vývoja Vallhala Darby McDevitt.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk