CD Projekt čelí väčšiemu problému ako vydanie Cyberpunk 2077: Hackeri sa zmocnili dát spoločnosti

CD Projekt čelí väčšiemu problému ako vydanie Cyberpunk 2077: Hackeri sa zmocnili dát spoločnosti

 

Ďalší ransomware útok.

Chcete dostávať najnovšie herné informácie? Stačí jeden klik na SLEDOVAŤ 

Na štúdio CD Projekt RED sa to začína sypať. Ako keby nestačilo, že namiesto pokojného oddychu po úspešnom vydaní Cyberpunk 2077 musia dávať hru dokopy, tak teraz prichádza ďalší obrovský problém, ktorý sa ale netýka ich hier.

Štúdio totiž na svojom oficiálnom Twitter účte oznámilo, že sa stali obeťou ransomware útoku. Útočníci tvrdia, že sa im podarilo zo serverov štúdia získať plné kópie zdrojového kódu k Cyberpunk 2077, Zaklínačovi 3, hre Gwent a dokonca aj k nejakej tajnej, nevydanej verzii tretieho Zaklínača.

A aby toho nebolo málo, tak získali aj dokumenty, ktoré sa týkajú účtovníctva spoločnosti, administratívnych záležitostí, HR a vzťahov s investormi. A ak sa štúdio nedohodne na odškodnom, tak tieto dáta budú postupne vypúšťané do sveta. Ak máte deja vu, tak presne to isté sa stalo spoločnosti Capcom koncom minulého roka a výsledkom toho boli leaknuté dáta z Resident Evil: Village a aj plán vydávania Capcom hier na najbližšie roky.

CD Projekt priznal, že tento útok sa uskutočnil a ich vnútorné systémy boli narušené. Skonštatovali, že všetky dáta boli zálohované a štúdio tak neprišli. Zároveň vyhlásili, že nebudú vyjednávať s ransomware útočníkmi a to napriek tomu, že sú si vedomí toho, čo môže nastať. Spoločnosť sa teda bude snažiť zabezpečiť, aby upozornili dotknuté strany na povahu leaknutých dát. Situáciu však naďalej vyšetrujú.

Zdroj: Twitter
 
 

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk