Do Nemecka sa nechystajte: Gamescom 2021 bude čisto digitálne podujatie

Do Nemecka sa nechystajte: Gamescom 2021 bude čisto digitálne podujatie

 

COVID nestihol odísť.

Návrat E3 už máme potvrdený, no ešte predtým sme mali potvrdené aj to, že sa vráti aj výstava Gamescom s číslovkou 2021. Jedno z najdôležitejších herných podujatí roka nevynechalo ani rok 2020, no pre tento rok sa chystalo na „hybridný“ model.

To znamená, že okrem digitálneho podujatia chceli organizátori umožniť aj fyzickú výstavu pre obmedzený počet ľudí. Rýchlosť vakcinácie a COVID však neumožňujú poctivú prípravu na podujatie takýchto rozmerov a preto sa organizátor GAME (German Games Industry Association) rozhodol upraviť svoje plány pre Gamescom 2021 a podujatie tak bude čisto digitálne.

„Aj napriek tomu, že koncept hybridného podujatia bol partnermi prijatý veľmi dobre, tak sme museli rozpoznať, že Gamescom je príliš skoro pre mnoho spoločností v priemysle a to vzhľadom na potrebu plánovania. Jedna vec je zrejmá: Všetky spoločnosti potrebujú spoľahlivé plánovanie. Preto sme sa rozhodli, že tohtoročný Gamescom bude opäť čisto digitálny a dali sme to vedieť s dostatočným predstihom, aby sme komunite ponúkli silné online podujatie na konci Augusta,“ prezradil šéf Koelnmesse Oliver Frese.

Na základe týchto zmien sa vykonali aj dátumové zmeny podujatia. Namiesto 25-29. augusta sa tak Gamescom 2021 bude konať od 26. do 27. augusta pričom 25. augusta sa bude konať úvodné podujatie Opening Night Live.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk