EA zažilo rekordné tri mesiace vďaka live service a mikrotransakciám

EA zažilo rekordné tri mesiace vďaka live service a mikrotransakciám

 

Štandard...

Electronic Arts zverejnilo finančné výsledky za druhý kvartál FY 2022, ktorý pokrýva obdobie júl-september 2021 a sme si istí, že akcionári EA sú veľmi spokojní. EA totiž vytvorilo absolútny rekord v tržbách za obdobie druhého kvartálu v histórii vydavateľstva.

  • EA totiž zarobilo 1,85 miliardy dolárov, pričom až 1,15 miliardy pritiekli vďaka Live Service prvkom a mikrotransakciám.
  • V posledných šiestich mesiacoch hralo hry od EA Sports 100 miliónov hráčov a počet hráčov série FIFA stúpol pri FIFA 22 medziročne o 16%.
  • Battlefield 2042 betu si zahralo 7,7 milióna hráčov.

  • EA očakáva, že 70% tržieb za celý finančný rok budú tvoriť príjmy z Live Service prvkov a mikrotransakcií.
  • V najbližšom kvartáli očakáva EA vydanie Battlefield 2042. Naopak, hra PGA Tour bola odložená na neurčito.
  • Popularita Apex Legends neklesá, práve naopak. Počas súčasnej sezóny si hru zahralo najviac hráčov od jej vydania v roku 2019. V najbližších dňoch sa chystá spustenie novej sezóny. Hra od svojho vydania priniesla EA 1,6 miliardy dolárov.

„Bol to najúspešnejší druhý kvartál v histórii EA s viac hráčmi, ktorí hrali naše hry ako kedykoľvek predtým,“ povedal Andrew Wilson: „Vďaka naším skvelým tímom sme nadšení, že môžeme hráčom priniesť skvelé zážitky a spájať stovky miliónov hráčov po celom svete cez EA Sports hry, Apex Legends, Battlefield 2042 a ďalšie.“

Zdroj: EA

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk