Zamestnanci Ubisoftu prezradili, prečo sa vydavateľstvo dostalo do problémov

Zamestnanci Ubisoftu prezradili, prečo sa vydavateľstvo dostalo do problémov

 

Dlhý vývoj a COVID problémy.

Je celkom zrejmé, že situácia vo vydavateľstve Ubisoft je celkom vážna. Po dosť tragickom roku 2022 sa Ubisoft chystá na snáď lepší rok 2023 s hrami ako Avatar: Frontiers of Pandora, či Assassin’s Creed Mirage, zatiaľ čo tržby sa prepadávajú a stiahli Ubisoft do červených čísel. V reči čísel to znamená, že akcie Ubisoftu sa od začiatku roka 2023 prepadli o masívnych 28% (a o 71% oproti roku 2018) a šéf vydavateľstva Yves Guillemot v internej správe prosil zamestnancov, aby dodávali hry načas a vrámci rozpočtu a naznačil znižovanie počtu zamestnancov.

Aká je však situácia priamo v Ubisofte? To sa pokúsil zistiť herný insider Tom Henderson z webu Insider-Gaming. Podarilo sa mu vyspovedať niekoľkých súčasných zamestnancov (pod rúškom anonymity) a tí odhalili zaujímavé skutočnosti.

Jeden zo zamestnancov prezradil, že manažment Ubisoftu sa snaží celú situáciu zvaliť na hybridnú prácu a prácu z domu, ktoré boli prijaté po vypuknutí pandémie COVID-19 a snažia sa tlačiť na to, aby vývojárov nahnali späť do štúdií a úplne eliminovali prácu na diaľku, čo by však spôsobilo masívne problémy pre zamestnancov, ktorí boli prijatí do Ubisoftu počas alebo po COVIDe, pretože tí iba málokedy bývajú blízko jedného z Ubisoft štúdií.

Ďalší zo zamestnancov prezradili, že dôvodom zrušenia siedmych hier počas šiestich mesiacov bolo to, že väčšina tých hier nepredstavovala to, „čo chceli hráči“ čo odhalili testovania týchto hier a QA. Snahou Ubisoftu je údajne preraziť v žánri Battle Royale a podľa tvrdení jedného zo zamestnancov má Ubisoft v rôznych štádiách vývoja hneď niekoľko hier v tomto žánri.

Dôvodom odkladov je podľa vyspovedaných zamestnancov fakt, že vedenie im chce poskytnúť dostatok času na vyladenie hier, čo sa určite musí oceniť. Jeden z nich povedal, že „Ubisoftu nedochádzajú hry, ale ich vývoj trvá večnosť,“ k čomu prispieva aj fakt, že väčšinu hier vyvíja hneď niekoľko pobočiek Ubisoftu naraz. Jeden zo zamestnancov prezradil, že pracuje na neohlásenej live service hre a napriek tomu, že práce začali v roku 2019, tak vydanie hry je naplánované až na roky 2025/2026. Ďalšie, taktiež neohlásené hry, ktoré má Ubisoft vo vývoji majú už teraz stanovené obdobie vydania na rok 2027.

Zároveň však zamestnanci vyjadrili nádej. Ubisoft totiž od hier Avatar: Frontiers of Pandora a Assassin’s Creed Mirage očakáva veľký komerčný úspech a vydavateľstvo plánuje počas tohto roka vydať ešte niekoľko zatiaľ neohlásených hier.

Zdroj: InsiderGaming

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk