Herný dizajnér Chris Avellone bol zbavený obvinenia zo sexuálneho obťažovania

Herný dizajnér Chris Avellone bol zbavený obvinenia zo sexuálneho obťažovania

 

Reputáciu mu to však nevráti.

Počas vlny sexuálnych škandálov v rôznych herných štúdiách a do svetla nechcene dostal aj Chris Avellone, bývalý dizajnér štúdia Obsidian, ktorý v posledných rokoch pracoval aj na hrách Prey, Star Wars Jedi: Fallen Order či Dying Light 2. Dvojica žien ho obvinila zo sexuálneho obťažovania a označila ho za „sexuálneho predátora.“

Priamym dôsledkom týchto obvinení bol fakt, že štúdio Techland (Dying Light 2) a niekoľko ďalších herných spoločností s ním rozviazalo spolupráce. Avellone reagoval tak, že obe ženy obvinil z ohovárania a tento súdny proces dospel do svojho konca a to vo forme mimosúdneho vyrovnania.

Avellone oznámil, že od žien získal „sedemciferné“ odškodné, ktoré pokryje aj náklady na právnikov a taktiež zahŕňa aj stiahnutie príspevkov, ktoré začali celú túto kauzu zo sociálnych sietí. Karissa Barrows a Kelly Rae Bristol následne vydali toto stanovisko (ktoré bolo nariadené súdom).

„Pán Avellone nikdy nikoho z nás sexuálne nezneužil," uvádza sa v podpísanom vyhlásení. "Nemáme vedomosť o tom, že by niekedy sexuálne zneužil nejakú ženu. Nemáme vedomosť o tom, že by pán Avellone niekedy zneužil firemné finančné prostriedky. Všetko, čo sme predtým o pánovi Avellonovi povedali alebo napísali v opačnom zmysle, nebolo naším úmyslom.

„Chceli sme podporiť ženy v tomto odvetví. Naše slová boli pritom nesprávne interpretované tak, že naznačujú konkrétne obvinenia z nevhodného správania, ktoré neboli vyslovené ani zamýšľané. Záleží nám na bezpečnosti, istote a zastúpení žien, menšín, osôb LGBTQIA+ a každej inej komunity, ktorá je vo videohernom priemysle vystavená prenasledovaniu. Veríme, že pán Avellone zdieľa túžbu chrániť a pozdvihnúť tieto komunity. Veríme, že si zaslúži plnohodnotný návrat do herného priemyslu a podporujeme ho v týchto snahách."

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk