Cube iwork8 Ultimate: Windows v malom

Cube iwork8 Ultimate: Windows v malom

Malé tablety s operačným systémom Windows sú skvelé zariadenia. Za cenu tabletu získate plnohodnotné PC, ktoré sa po pripojení k externému displeju mení na pracovný nástroj.

Veľkú zásluhu majú na tom procesory Intel Atom, ktoré už nie sú brzdami tak ako v minulosti. Jedným z takýchto tabletov je aj Cube iwork 8 Ultimate, ktorý je tento týždeň dostupný za výhodnú cenu.

Cube iwork 8 Ultimate poháňa štvorjadrový procesor Intel Atom X5-Z8300 s taktom 1,4GHz, ktorý dopĺňa grafický akcelerátor Intel HD. 2GB operačnej pamäte sú na prehliadanie internetu a úpravu dokumentov viac než dostačujúce. To isté však nemôžeme povedať o 32GB internej pämati, ktorá sa dá ale rozšíriť pamäťovými kartami s maximálnou kapacitou 32GB. 8-palcový displej disponuje rozlíšením 1280x800 pixlov, ktoré je vzhľadom na cenovú kategóriu adekvátne.

V zadnej stene sa nachádza kamera, ktorá zachytáva snímky v 2Mpx rozlíšení, no jej kvalita určite neohromí, Každopádne, za negatívum to nepovažujeme. Poteší prítomnosť prednej 2Mpx kamery, ktorú využijete počas videohovorov. Veľkým plusom tohto tabletu je miniHDMI výstup, ktorý sa nachádza v hornej hrane. Vďaka nemu môžete tablet jednoducho pripojíť k takmer akémukoľvek displeju. Ak navyše váš displej podporuje bezdrôtový štandard Intel WiDi, na pripojenie monitoru nebudete potrebovať žiadny kábel. Batéria s kapacitou 3300mAh je zrejme najväčšou slabinou tabletu. Tablet sa dodáva s predinštalovaným systémom Windows 10.

Cube iwork 8 Ultimate je počas 11. novembra dostupný len za 75 eur a od 12. do 14. novembra za 80 eur v obchode everbuying.net.

Zdroj: everbuying.net

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk