Lenovo prináša svoje najvyspelejšie pracovné stanice

Lenovo prináša svoje najvyspelejšie pracovné stanice

Trojica pracovných staníc novej generácie je vybavená najnovšími technológiami od spoločností Intel a NVIDIA v elegantných, úplne nových šasi navrhnutých spoločne so spoločnosťou Aston Martin.

Lenovo predstavilo trojicu stolných počítačov ThinkStation PX, P7 a P5, ktoré sú zároveň technologicky najvyspelejšie pracovné stanice, aké kedy spoločnosť vyrobila. Tieto nové pracovné stanice boli od základu prepracované tak, aby prekonali dnešné najextrémnejšie, vysoko výpočtové pracovné zaťaženie v rôznych odvetviach. Sú vybavené najnovšou procesorovou technológiou od spoločnosti Intel s rozsahom až do 120 jadier a podporou špičkových profesionálnych grafických procesorov NVIDIA RTX. Okrem toho sa tieto pracovné stanice môžu pochváliť úplne novým prelomovým dizajnom šasi a pokročilým chladiacim systémom, ako aj funkciami BMC na zjednodušené vzdialené monitorovanie systému.

Pracovné stanice novej generácie spĺňajú neustále sa zvyšujúce požiadavky na vyšší výkon, výkon a rýchlosť, a to škálovateľným a nadčasovým spôsobom pre tento nový hybridný pracovný svet. Charakterizuje ich nekompromisný výkon a zážitky z virtuálnej reality, zmiešanej reality a virtuálnej produkcie až po strojové učenie, dátovú vedu, počítačom podporované inžinierstvo (CAE), zachytávanie reality alebo umelú inteligenciu.

Aby spoločnosť Lenovo priviedla túto trojicu pracovných staníc k životu, spojila sa so svojím zákazníkom, spoločnosťou Aston Martin, ktorá je renomovaným výrobcom vysokovýkonných automobilov a lídrom na trhu ultraluxusných vozidiel. Spoločnosť Aston Martin sa podieľala na návrhu nového šasi ThinkStation a v súlade s jej dizajnovou filozofiou sa táto spolupráca snažila reflektovať ikonický červený dizajnový jazyk spoločnosti Lenovo, poskytovať najvyšší možný výkon a umožniť vyššiu úroveň prispôsobenia. Dizajnéri zo spoločností Lenovo a Aston Martin spolupracovali na vytvorení maximálne výkonných strojov, ktoré používateľom pracovných staníc umožnia posilniť každú jednu fázu ich zložitých pracovných postupov. Na tento účel tímy vymysleli nový dizajn „tool-less“ šasi (šasi pre ktorého správu, upgrade, servis nie je potreba použiť žiadne náradie), ktorý umožňuje extrémnu flexibilitu a lepšiu ergonómiu.

So zameraním na dosiahnutie maximálneho výkonu je 3D mriežka šasi priamo inšpirovaná ikonickým vozidlom DBS grand tourer od spoločnosti Aston Martin a aplikuje dizajnové poznatky zo segmentu vysokovýkonných automobilov na pracovnej stanici. Prepracované vzduchové priehradky a väčšie 3D šesťhranné ventilačné otvory spolu s patentovaným trojkanálovým chladiacim systémom Lenovo umožňujú neobmedzené prúdenie vzduchu – zaisťujú maximálny prívod studeného vzduchu a odvod horúceho vzduchu. Výsledkom je, že ikonické šasi maximalizuje výkon CPU, GPU, pamäte a úložiska. Okrem toho sa všetky tri nové pracovné stanice môžu pochváliť inovatívnym modulárnym dizajnom a prístupom spredu, ktorý uľahčuje servis a flexibilitu pri modernizácii.

Lenovo ThinkStation PX: Pre maximálnu flexibilitu od stolového počítača po dátové centrum

Lenovo ThinkStation PX ako najvyššia vlajková loď produktov pracovných staníc od spoločnosti Lenovo dosahuje extrémne úrovne výkonu a sily s podporou väčšieho počtu jadier a rozšíriteľnosti ako predchádzajúce generácie pracovných staníc Lenovo. ThinkStation PX je optimalizovaný pre prevádzku aj v serverovom racku a ponúka flexibilitu potrebnú pre prostredie stolových počítačov aj dátových centier, čím umožňuje bezproblémový prechod medzi nimi. Táto všestranná nová pracovná stanica je poháňaná najnovšími škálovateľnými procesormi Intel Xeon štvrtej generácie, ktoré ponúkajú až 120 CPU jadier a môžu sa pochváliť 53 % priemerným nárastom výkonu v porovnaní s predchádzajúcou generáciou.

ThinkStation PX tiež ponúka podporu až štyroch dvojslotových grafických procesorov NVIDIA RTX 6000 Ada Generation, takže používatelia môžu spravovať a vykonávať tie najzložitejšie pracovné postupy, aké sa vyskytujú v dnešných pracovných prostrediach vrátane kreatívnych dokončovacích prác a simulácií CAE. Nová stolová pracovná stanica s až 4 TB pamätou DDR5 a ultrarýchlou šírkou pásma prostredníctvom liniek PCIe Gen 5 poskytuje flexibilitu pre virtualizáciu viacerých používateľov v hybridných pracovných prostrediach - či už v dátovom centre alebo kobercových klastroch pod pracovnou plochou. V neposlednom rade táto pracovná stanica ponúka efektívny 1850W zdroj napájania a voliteľné redundantné zdroje napájania.

Lenovo ThinkStation P7: Ohromujúci výkon v jedno-socketovom prevedení

ThinkStation P7 je vybavený novou prelomovou výpočtovou architektúrou s najnovšími procesormi Intel Xeon W, ktoré podporujú až 56 jadier v jedno-socketovom prevedení pre prepracovaný výkon potrebný na riešenie výpočtovo náročných úloh s viacerými vláknami. ThinkStation P7 je navrhnutý tak, aby prekonal najnáročnejšie výzvy týkajúce sa výkonu a spoľahlivosti pracovných záťaží, ktoré sa v minulosti zvyčajne spoliehali na servery alebo cloudové zdroje, a zároveň je optimalizovaný pre stojan na použitie v rôznych prostrediach ak v prípade stolových počítačov tak aj v dátových centier v skrini 4U.

Vďaka podpore až troch dvojslotových grafických procesorov NVIDIA RTX 6000 Ada Generation je ThinkStation P7 ideálny pre tvorcov obsahu, architektov, dizajnérov, inžinierov a dátových vedcov ktorí požadujú bezprecedentnú grafiku, vizualizáciu, vykresľovanie v reálnom čase, CAE a výkon umelej inteligencie. ThinkStation P7 zvládne aj tie najnáročnejšie výzvy - od automobilového dizajnu a plynulej analýzy výpočtovej dynamiky až po komplexné pracovné postupy pri produkcii videa a vykresľovania.

Lenovo ThinkStation P5: Všestrannosť, spoľahlivosť a výkon

ThinkStation P5 je navrhnutý pre množstvo priemyselných odvetví a bol prepracovaný tak, aby uspokojil požiadavky používateľov na vyššiu úroveň výkonu, rozšíriteľnosť IT a jednoduchú správu v podniku. Pracovná stanica novej generácie má novo navrhnuté šasi, najnovšie procesory Intel Xeon W, ktoré ponúkajú až 24 jadier, a podporu až dvoch profesionálnych grafických kariet NVIDIA RTX A6000. Vysokorýchlostná pamäť DDR5 a šírka pásma PCIe Gen 5 poskytujú extrémnu konfigurovateľnosť, ktorá vyhovuje jedinečným potrebám koncových používateľov. Táto pracovná stanica je optimalizovaná pre architektov, dizajnérov, inžinierov a kreatívcov a vyniká v oblasti modelovania telies a výpočtovo náročných úloh vrátane BIM, komplexného 3D CAD, snímania reality a geopriestorovej vizualizácie, vizuálnych efektov a okrajových nasadení.

Pracovné stanice ThinkStation PX, P7 a P5 sú navrhnuté tak, aby fungovali v tých najnáročnejších profesionálne spravovaných prostrediach IT pracovísk a poskytovali základné funkcie a zabezpečenie na podnikovej úrovni. Prísne štandardy a testovanie spoločnosti Lenovo, ThinkStation Diagnostics 2.0, podpora ThinkShield, aktualizácia na Premier Support a trojročná záruka prinášajú pokoj potrebný na istú a bezpečnejšiu prácu.

Zdroj: Lenovo

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk