RECENZIA: Trust Smart WiFi LED - Kúpil som si lampu

RECENZIA: Trust Smart WiFi LED - Kúpil som si lampu

 

Ešte než sa spoločne pustíme do testu žiaroviek od spoločnosti Trust, neodpustím si ďalší zo svojich osobných príbehov. Neviem, ako to máte vy tam doma, každopádne, keď ja stojím pred nákupom produktu, s ktorým plánujem žiť minimálne niekoľko mesiacov, spustím priam masívnu pátraciu akciu. Sčasti je to dozaista profesionálna deformácia, veď ako recenzent dobre viem, že nie každému PR sľubu z príbalového letáku, či platenej reklamy na sociálnej sieti, sa dá skutočne veriť. Z iného uhla pohľadu sa snažím minimalizovať náklady, avšak nikdy nie na úkor kvality. A ak by ma niekto z vás chcel teraz označiť za Škóta v deravej sukni, čo si pre cent nechá vŕtať koleno, zdanie klame. To nás totižto vracia späť k celkovej kvalite dnešných výrobkov naprieč celým spektrom spotrebného tovaru. Preto som po rozhodnutí nákupu novej lampy zasadol pred PC, hoci presnejšie to vyzeralo tak, že som sa vyvalil na gauč a hodil na seba notebook, aby som spustil pátranie po tej, pre mňa najideálnejšej lampe. Proces trval takmer týždeň a moju nerozhodnosť medzi dvomi kandidátmi nakoniec rozstrelilo náhodné objavenie dizajnovej chuťovky. Vysoká stojaca lampa, imitujúca svojím tvarom klasickú žiarovku dokonalo zapadla za ten gauč, kde tak rád oddychujem a práve v tom čase, kedy som sa začal zohrievať v aure jej jedinečnosti, prišla ponuka na test inteligentných žiaroviek s logom Trust. No povedzte, nie je toto presne to, čo tak radi titulujeme slovom osud?

9W klasika

Nová lampa sa tak stala tým primárnym testovacím zariadením pre produkt s názvom Trust Smart WiFi LED RGB Bulb. Možno trocha komplikovaný názov pre žiarovku ako takú, každopádne súčasná doba je hold už taká a ak by akýkoľvek výrobca, snáď len s výnimkou firmy Apple, narazil na krabicu jednoslovné označenie, konzumentom by sa to zdalo až príliš fádne.

Tak či onak, u nás dobre známa značka Trust, ktorú ste si na stránkach tohto časopisu už určite všimli aj vďaka mnohým testom ich herného príslušenstva, vám dáva možnosť si do bežného žiarovkového závitu zakrútiť inteligentnú RGB žiarovku s ovládaním cez aplikáciu. Rozprávame sa tu o sume niečo málo cez desať eur za kus, čiže o nejakom štandarde v rámci tohto segmentu. A slovom štandard by sa vlastne dal onálepkovať aj zoznam toho, čo táto konkrétna žiarovka, respektíve aplikácia s ňou spojená vlastne dokáže.

Energetická trieda A+

Po stiahnutí softvéru do mobilu alebo tabletu (cez Google Play alebo App Store) je nutné spraviť registráciu pod insígniami spoločnosti Trust. Ako už býva zvykom, tak samotná aplikácia združuje viacero produktov tohto výrobcu a tak si pred spárovaním so žiarovkou dobre prezrite, o aký vlastne výrobok presne ide. Proces je jednoduchý a akonáhle sa cez BT a heslo na vašu lokálnu WiFi sieť všetko spáruje, dostanete možnosť ovládať osvetlenie v danom zdroji ako sa vám len zachce. Rozhranie je zrovnateľné s konkurenciou a počas testu som si vyskúšal všetky možné interakcie, od regulovania intenzity jasu (nastavenie chromatickosti od 1 800 do 6 500 K), cez výber farebného tónu, až po vytvorenie časového harmonogramu. Nechýba dokonca ani ovládanie pomocou hlasu.

Ani v jednom prípade sa dve testované vzorky (Trust predáva totižto aj dvojité balenie a tak môžete nákupom tohto setu aj čosi ušetriť) neukázali byť nejakým problematickým produktom, všetko bežalo ako po masle. Uvedená RGB paleta pracuje na možnosti výberu zo 16 miliónov farieb, čo je síce pekný marketing, avšak pre bežného smrteľníka sotva relevantný. Softvér zvláda pripojiť viac, než len jednu žiarovku a preto ak máte doma ešte takzvanú starú školu, čiže klasické veľké závity, môžete si domácnosť doslova posiať týmito LED žiarovkami a spravovať ich cez jednu aplikáciu. Čo sa týka maximálnej intenzity žiarenia, tak tu sme na úrovni 806 lúmenov, čo je dostatočné, ak sa doma nechystáte pod lampou opaľovať, či grilovať kurča.

Potrebujete len WiFi

Jediné, čo môžem považovať za mínus, ak sa to tak dá povedať, je absencia lokalizácie už spomínanej aplikácie menom Trust WiFi (na obale od produktu nájdete QR kód pre rýchle vyhľadanie). Avšak to je už ono tradičné hľadanie chýb tam, kde žiadne vlastne nie sú. Ostatne, naučiť sa tých pár jednoduchých anglických slovíčok a zvládnuť obsluhovať žiarovku by mal dnes už zvládnuť úplne každý.

Ak ste sa doteraz vyhýbali nákupu niečoho takéhoto a chceli by ste si obývačku spríjemniť špeciálnym RGB odtieňom (sledovať taký horor pri červenom osvetlení je zážitok), alebo len túžite po tom, počas dovolenky si doma rozsvietiť na diaľku a dať tak okoliu najavo, že ste stále nažive, vyššie opisovaný produkt by vám v tomto, ale aj v mnohom inom mohol výrazne pomôcť.

Naše hodnotenie

Podarená žiarovka do každej modernej rodiny.

Klady

  • dlhá životnosť
  • jednoduchá inštalácia
  • RGB
  • ovládanie na diaľku

Zápory

  • aplikácia nie je lokalizovaná

Informácie o produkte

Trust Smart WiFi LED

  • Kategória: Ostatné
  • Orientačná cena: 13 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Trust

Zobraziť viac

Korekcia: Veronika Jankovičová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk