Zoznámte sa s Killers and Thieves, stealth hrou od tvorcu The Banner Saga

Zoznámte sa s Killers and Thieves, stealth hrou od tvorcu The Banner Saga

 

Tvorca uznávanej taktickej stratégie The Banner Saga ohlasuje novú hru Killers and Thieves, ktorou sa posnaží hráčom priniesť akčnú adventúru so značnými stealth prvkami. Alex Thomas prízvukuje, že nechce mať z hry čistý stealth, pretože má rád, keď hra dáva hráčom voľnosť. Zakrádanie je síce fajn, no občas môže byť čakanie niekde v tieni pekná nuda a tak možnosť klepnutia stráží po hlave môže prísť vhod.

Hrateľnosť bude rozdelená do dvoch častí, manažmentu a misií. Manažment bude obsahovať verbovanie nových zlodejov, ich trénovanie a posielanie na misie. Ďalej budeme upgradovať svoju základňu a platiť rôzne účty. V misiách už budeme sledovať zlodejov v reálnom čase a ovládať ich cez všetky zamknuté dvere s cieľom pokradnúť všetko, čo sa dá bez toho, aby sme sa nechali chytiť. Ako bolo spomenuté vyššie, budeme môcť aj vraždiť, no táto možnosť nás môže vyjsť draho.

Rovnako ako aj spustenie alarmu. Naši zlodeji nebudú žiadni nabušení supermani, pretože zomrú po pár ranách, a keď sa to stane, tak budú mŕtvi navždy. Hardcorové pojatie znásobuje aj fakt, že hráč bude musieť riskovať, aby dokázal prežiť. Jednoduchšia cesta vedie síce k istejšiemu lootu, no ten nebude nikdy obzvlášť výnosný. Na to, aby sme dokázali zabezpečiť chod nášho zlodejského cechu, budeme teda musieť riskovať, aby sme sa dostali k tým najcennejším pokladom.

Na rozdiel od The Banner Saga sa Killers and Thieves nechystajú vydať crowdfundingovou cestou, ani cestou free-to-play. Alex síce naznačil možnosť Early Accesu, no prvoradné je riadne vydanie hry za klasickú jednorázovú cenu. Ak ste náhodou zvedaví, či sa práce na pokračovaní The Banner Saga náhodou nezastavili, tak buďte pokojní, vývoj hry stále pokračuje. Alex sa len odčlenil od tímu, aby sa pustil do tohto projektu. Hra vyjde pravdepodobne budúci rok na PC.

Zdroj:  PC Gamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk