Japonské podivnosti opäť útočia na Steam! Tentokrát ide o Ys VI a Akiba's Trip

Japonské podivnosti opäť útočia na Steam! Tentokrát ide o Ys VI a Akiba's Trip

 

Japonské hry v súčasnosti prežívajú svoju renesanciu na PC platforme, ktorá bola po dlhé roky až desaťročia bezpečne zapísaná v ich ignore liste. Najnovšie sa to týka dvojice akčných RPG-čiek, doteraz exkluzívnych len pre PlayStation platformy, Ys VI: The Ark of Napishtim a Akiba's Trip: Undead & Undressed, ktoré vyjdú v priebehu jari na Steame, GOG a Humble Store. Respektíve ale aspoň prvá menovaná, Akiba's Trip, sa dostane len na Steam.

Ys VI: The Ark of Napishtim je v poradí už štvrtou (piatou?) hrou série, ktorú si budú môcť zahrať aj PC-čkári. Po Ys: Origin, Ys: The Oath in Felghana a bundli Ys I & II Chronicles+ sa aj šestka dočká vylepšenej grafiky, vysokých širokouhlých rozlíšení, či nových featúr ako schopnosť teleportovania sa medzi warp checkpointami a mód Catasthrophe, ktorý zakáže možnosť uchovávania liečivých vecí. Táto hra sa ale oproti druhej menovanej drží ešte ako-tak pri zemi.

Podľa názvu Akiba's Trip: Undead & Undressed tu už jasne pôjde o prvotriednu japonskú úchylárňu. Jej základná premisa je boj proti upírom a zombie, ktorí splynuli medzi ľuďmi tak dokonale, že ich na pohľad od obyčajných smrteľníkov nerozpoznáte. Jediným spôsobom ako ich zničiť, je vystaviť ich pokožku priamemu slnečnému žiareniu. To hráč dosiahne tak, že ich bude počas boja násilne vyzliekať a trhať im šaty. Sprievodné video od GameSpotu vám jasne naznačí, ako sa to bude robiť. Ehm.

Zdroj:  PC Gamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk