Čerstvý trailer z XCOM 2: Ľudstvo zabojuje o planétu Zem!

Čerstvý trailer z XCOM 2: Ľudstvo zabojuje o planétu Zem!

 

Spoločnosť 2K Games v spolupráci s Firaxis Games dnes oznámila pokračovanie svojej úspešnej hry XCOM: Enemy Unknown, v ktorej sme mali možnosť prebrať kontrolu nad elitnou jednotkou bojujúcou proti mimozemským nepriateľom.

Dej nás v XCOM 2 prenesie o 20 rokov do budúcnosti, ktorá nie je ani zďaleka tak ružová, ako by sme dúfali. Ľudstvo totiž prehralo vojnu proti mimozemšťanom, a tak sa vlády nad našou planétou ujímajú nepriatelia. Ako to ale po vojnách býva, porazeným sa situácia nepáči a inak tomu nebude ani tento raz. Organizácia XCOM, ktorej úlohou bol boj proti príšerám z ďalekého vesmíru, na tom nie je práve najlepšie, no nevzdávajú sa a útok sú ochotní opätovať. Bude však potrebná ešte väčšia dávka taktiky, keďže tieto elitné jednotky sú teraz dosť obmedzené nielen výbavou. Podarí sa im opäť získať kontrolu nad našou modrou planétou?

Okrem typických bum-bum útokov, pri ktorých majú veci tendenciu vybuchovať, sa dočkáme aj tichého postupu. Taktiež nám bude umožnené verbovať nových vojakov do našich jednotiek, ktorí nám postupne pomôžu pri boji a obsadzovaní dôležitých oblastí. Jednotky si budeme môcť ďalej upravovať a vylepšovať. Aby potom bolo proti komu bojovať, tak vývojári sľubujú, že proti nám budú stáť nové typy nepriateľov.

Podstatnými novinkami je určite aj to, že jednotlivé levely budú procedurálne generované, čo znamená, že sa vám nikdy nestane, aby ste sa dvakrát ocitli na tom istom mieste, a že bude každý level naozaj jedinečný. To nám dáva možnosť zahrať si hru viackrát a vždy naraziť na niečo nové. Zvýšenie grafického spracovania a vylepšenie hrateľnosti je taktiež v pláne. 2K tiež hovorí o možnosti vytvoriť a vložiť si do hry vlastné modifikácie, čím odpovedá na početné žiadosti fanúšikov.

Hry by sme sa mali dočkať ešte v novembri tohto roku exkluzívne na PC. Studio Feral Interactive má neskôr zabezpečiť aj verzie pre Mac a Linux.

Zdroj: TS, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk