Staronová hodina patológie sa začne už v najbližších mesiacoch

Staronová hodina patológie sa začne už v najbližších mesiacoch

 

Vývojári zo štúdia General Arcade sa rozhodli, že už s novou výučbou vnútorností ľudského tela nebudú viac otáľať. Nemýľte si to ale s v minulom roku úspešne zafinancovaným remakom.

Pathologic, horor videný z pohľadu vlastných očí, bol v roku 2005 jeden z najzaujímavejších titulov, aké sa vtedy objavili. Nervydrásajúci thriller odohrávajúci sa v dedine Russian Steppe, ktorej obyvateľov zabíjal neznámy vírus, nebodoval len atmosférou, ale rovnako taktiež zabugovanosťou, problematickým technickým stavom a nedokonalým prekladom z ruštiny. Aj keď tieto prvky tiež určitým spôsobom dopomáhali k hororovému zážitku z hrania, radšej by sme boli, ak by ich hra nemala.

A to sa nám splní v novej verzii Pathologic Classic HD, ktorý si vzali na paškál tvorcovia nových verzií Shadow Warrior a Duke Nukem 3D. Okrem zaplátaných bugov a profesionálneho prekladu ponúkne vylepšenú grafiku, nové dialógy a dabing. Ako dôvod pre túto verziu bol určtený fakt, že pripravovaný remake sa tak nejako vzdialil od pôvodnej myšlienky hry, a preto chcú uspokojiť fanúšikov uprednostňujúcich pôvodný stav.

Pathologic Classic HD vyjde na GOG, Steame a The Humble Store v priebehu jesene za zatiaľ neurčenú cenu.

Minimálne požiadavky

- Windows XP
- AMD Athlon 64 2.3 GHz / Intel Pentium 2.2 GHz
- 2 GB RAM
- Radeon HD 4890 1024MB / GeForce 210 512MB
- DirectX 9.0
- 2 GB voľného miesta

Zdroj: PC Gamer, Steam

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk