Prvé screeny z remaku System Shock naznačujú vernú zhodu s pôvodným dielom

Prvé screeny z remaku System Shock naznačujú vernú zhodu s pôvodným dielom

 

Nová verzia akoby vypadla z oka tej pôvodnej, no bude to na úspech stačiť?

Polygon dostal exkluzívnu možnosť sa pozrieť pod pokrievku vývoja remaku legendárneho kyberpunkového mixu FPS a RPG, vďaka čomu nám priniesol nielen prvé zábery na hru, ale taktiež rovno aj porovnanie s tými istými scénami z pôvodnej verzie z roku 1994.

Fanúšikov originálu určite poteší verná zhoda so známym "modrastým" štýlom, rovnaký feeling a prostredia, ba dokonca aj s vyznenie textúr v mnohých prípadoch znázorňujúcich to isté. Zobrazenie HP a energie v podobe šípok v pravo hore je tiež totožné, rovnako aj ako skilly postavy po stranách obrazovky.

Aj keď treba pochváliť tvorcov zo štúdia Night Dive Studios, že tak presne zachytávajú pôvodnú auru hry, samotné vyznenie prostredie pôsobí už dosť zastaralo. Nemyslíme tým teraz textúry či nasvietenie, ale prostredie postavené ako z blokov a presne v 90-stupňových uhloch, ako keby zo stavebnice Lego. Takýto dizajn už dnes nepôsobí vôbec realisticky, len funkčne, videoherne a dosť to zhadzuje snahy o skutočnú prerábku System Shocku. Vývojári mohli predsa len troška upustiť uzdu fantázii a dodať hre väčší nádych súčasnosti.

Porovnanie pôvodnej verzie System Shock a remaku

Obrázky z remaku System Shock vo vysokom rozlíšení

Zdroj: Polygon, All Games Beta

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk