Nový Far Cry Primal sa bude odohrávať na území dnešného Slovenska

Nový Far Cry Primal sa bude odohrávať na území dnešného Slovenska

 

Najnovšie pokračovanie Far Cry série, ktoré nás zavedie do úplne nového obdobia, bude čerpať z histórie zaľudnenia Európy a to hlavne jej strednej časti - teda aj Slovenska.

Keď vývojári v Ubisofte po prvýkrát prišli s myšlienkou pravekého Far Cry dielu, bolo dôležité vybrať pre hru správne obdobie a lokáciu. Far Cry Primal sa bude odohrávať v období Mezolitu, čo bola doba prechodu človeka na lovca a osídlovateľa. 

Keďže bola stredná Európa z historického hľadiska jedným z prvých miest, ktoré boli v týchto dobách osídľované, Ubisoft sa rozhodol použiť Slovensko a Karpaty ako hlavnú inšpiráciu pre ich svet. Nepredpokladáme, že by sme v hre videli niektoré z dnešných hôr a štítov, no minimálne bude milé pozerať na naše hory v hre s myšlienkou, že sme "doma" a spraviť si predstavu, ako mohli Tatry vyzerať pred niekoľkými tisíckami rokov.

Na oficiálnom blogu Ubisoft tiež potvrdil, že aj Primal bude disponovať "Outpostami", ktoré budú v základnej myšlienke rovnaké ako doteraz, no Ubisoft tentokrát chce, aby hráči v každom zničenom Outposte videli zmysel a chceli ho ísť zničiť a nevideli za ním iba hlúpeho strážcu okolia. Nové vylepšené Outposty majú dýchať životom jednotlivých kmeňov, ktorý každý má svoj vlastný príbeh a hra vám dá dobrý dôvod, aby ste ich zničili.

Far Cry Primal vychádza ako multiplatforma v marci 2016.

Zdroj: blog.ubi.com

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk