PC verzia vražedného titulu Danganronpa vyjde už budúci mesiac

PC verzia vražedného titulu Danganronpa vyjde už budúci mesiac

 

Danganronpa: Trigger Happy Havoc je prvým dielom z série hororových vizuálnych románov, ktoré vyvíja spoločnosť Spike Chunsoft. Hry zožali na handhelde PS Vita úspech a prvého dielu sa PC hráči dočkajú na Steame už tento február.

Hra je svojou zápletkou tak trochu mixom Hier o Život a filmov Saw a nájdeme tu aj inšpiráciu hernou sériou Persona. Ako sme vás už informovali, v centre deja je skupina študentov, ktorí sú uväznení a musia sa medzi sebou pozabíjať.

Podľa slov vydavateľa NIS America je táto séria hororových hier komerčne úspešná a prvé dva diely počas svojej PS Vita exkluzivity predali vyše 200-tisíc kusov. Aj vďaka tomu sa budú môcť hráči čoskoro tešiť z PC portu. Zdá sa, že pôjde o klasický port, ktorý neprinesie nejaké výrazné vylepšenia až na Steam achievementy, spoluprácu so službou Steam Cloud a zberateľské Steam karty. Ak bude ale tento port úspešný, vydavateľ tvrdí, že dvere pre port ostatných hier v sérii sú otvorené a potvrdil, že minimálne Danganronpa 2: Goodbye Despair bude na Steame vydaná. Dátum vydania druhého dielu ale zatiaľ nie je známy.

Danganronpa: Trigger Happy Havoc zatiaľ nie je dostupné na predobjednanie, ale je potvrdené, že každý, kto tak neskôr urobí, dostane zadarmo aj OST so 16 skladbami.

Zdroj: eurogamer.net, youtube.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk