Blizzard oznámil príchod starých bohov do Hearthstone

Blizzard oznámil príchod starých bohov do Hearthstone

Hearthstone oslavuje svoje druhé narodeniny a pri ich príležitosti Blizzard oznámil nové veľké rozšírenie. Nesie názov Whispers of the Old Gods, hráči sa tak môžu tešiť na starých bohov známych z hry a silnú tématiku korupcie.

Navyše touto sezónou začne aj prvá Hearthstone sezóna, ktorá obmedzí hrateľné karty a prinesie rebalancovanie niektorých starších kariet, ktoré sa budú dať s sezóne hrať.

Nová sada bude obsahovať 134 kariet. Tieto karty nám prinesú všetkých Starých Bohov z univerza World of Warcraft - C'Thuna, N'Zotha, Yogg-Sarona a Y'shaarj. Okrem toho hráčov zavalia aj karty, z ktorých bude cítiť korupciu týchto prastarých bytostí. Korupcii podľahnú napríklad Doomsazer, Loot Hoarder a Healbot, ktorí sa v novom rozšírení vrátia ako Corrupted Healbot, Polluted Hoarder a Validated Doomsayer. Ich hodnoty útoku, cena many a efekty budú mierne iné ako sú na ich pôvodných verziách. Aj okraje kariet pre túto sezónu trochu potemnejú - budu na nich chapadlá.

Celé nové rozšírenie otvorí C'thun a jeho dvaja uctievači Beckoner of Evil a Twiligh Elder. Hráči ich budú môcť získať relatívne jednoducho. Každý, kto si otvorí booster Whispers of the Old Gods, dostane práve tieto tri karty ako bonus. Platí to ale iba počas doby, kedy bude táto sada kariet hrateľná vo formáte Standard. Navyše bude počas uvedena rozšírenia prebiehať akcia a každý hráč bude mať šancu iba za prihlásenie sa do hry získať 3 balíčky kariet z novej sady zadarmo. Tento prírastok Hearthstone kariet by mal do hry prísť koncom apríla, resp. začiatkom mája.

Už klasicky bude možnosť predobjednať si 50 balíčkov kariet za 50 dolárov (pravdepodobne to bude okolo 50 eur). Ako odmenu dostane každý, kto si balíčky predobjedná, tematický animovaný obal na karty.

Približne týždeň pred vydaním budú ohlásané konkrétne úpravy starších kariet. Pôjde o 10 až 12 kariet a pravdepodobne medzi nimi bude Big Game Hunter, ktorý podľa vývojárov negatívne ovplyvňuje smer, ktorým sa môžu pri vytváraní nových kariet uberať. Autori spomenuli aj to, že ak budú nejaké karty veľmi populárne, je možné, že sa v budúcnosti vrátia ako Basic karty. Toto ale budú prerokovávať každý rok a zatiaľ nemajú konkrétnu predstavu o tom, ako by to fungovalo.

Aby nebolo všetko iba o budúcnosti, už tento pondelok poteší mnohých hráčov dlho požadovaná zmena. Bude rozšírený počet balíkov, ktoré si môžu hráči poskladať a uložiť. V budúcnosti sa skladanie balíkov uľahčí vďaka špeciálnym receptom. Každá hrateľná trieda bude mať tri recepty, jeden základný a dva tematické. Základný bude pre hráčov, ktorí chcú postavaný deck zo základných kariet, aby si mohli čo najskôr zahrať. Tematické balíky budú trochu zložitejšie a zamerané na spoluprácu medzi jednotlivými kartami.

Napríklad to bude Rogue's Empowered Spell recept, ktorý sa zameria na Malygosa a silné kúzla, alebo Shaman's Murlocs Unleashed recept, ktorý dá hráčom do rúk balík zameraný na krvilačných murlocov. Ak vám bude niektorá karta z receptu chýbať, hra ponúkne zopár alternatív vybraných z kariet, ktoré sa nachádzajú vo vašej kolekcii. Tieto recepty budú zamerané na Standard formát a budú sa dynamicky vyvíjať s pribúdajúcimi kartami. Budú tak slúžiť ako pomôcka nielen pre nových hráčov, ale aj pre veteránov, ktorí hľadajú nápady na nové balíky.

Zdroj: Eurogamer, Battle.net, Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk