Slováci vo svete bodujú: Pixel Federation predstaví na GDC 2016 tri nové hry

Slováci vo svete bodujú: Pixel Federation predstaví na GDC 2016 tri nové hry

Myslíte si, že Slováci nevedia robiť hry? Alebo vedia, no nedokážu sa presadiť? Nasledujúce riadky o tohtoročných troch slovenských herných novinkách vás presvedčia o opaku.

V týchto dňoch sa v americkom meste San Francisco koná veľké vývojárske sympózium s názvom Game Developers Conference 2016. Konferencie sa zúčastňuje aj "slovenská výprava" z firmy Pixel Federation a predstaví na nej hneď tri nové hry, na ktoré sa môžeme už čoskoro tešiť.

Morning Men

Prvá hra, ktorú vývojári na GDC 2016 predstavia, bude Morning Men a pôjde o epizodické Sci-Fi RPG. Príbeh sa bude točiť okolo mladej dámy menom Luditte - obyvateľky Citadel City. Život v tomto meste je veľmi ťažký, Ludittu nečakane obvinia z kacírstva a bude nútená z mesta utiecť. Ako sa celý Ludittin príbeh bude vyvíjať uvidíme už v lete 2016. Veľké pozitívum je grafika hry, ktorá je ladená do komiksového štýlu a vyzerá naozaj zaujímavo.

Galactic Junk League

Slovenské MMO skrížené s vesmírnou strielačkou? Aj to je možné! Ďalšia hra, ktorej beta verzia uzrie svetlo sveta v druhom kvartáli roka 2016 a bude na Steame k dispozícií v predbežnom prístupe má názov Galactic Junk League. V hre si budete môcť zostaviť svoju vlastnú vesmírnu raketu, zúčastniť sa epických vesmírnych súbojov a poraziť svojich nepriateľov. Galactic Junk League sa možno zvezie na vlne, ktorú prinesie aktuálna obľúbenosť vesmírnych hier a my hre želáme len to najlepšie. Snáď sa jej pri obrovskej konkurencii podarí uspieť. Na stránke hry sa môžete prihlásiť do beta testovania a budete si ju môcť vyskúšať na vlastnej koži.

 

CoLab

Posledná hra, ktorá bude v ďalekej Amerike predstavená je CoLab - hra pre virtuálnu realitu. Preto ak vlastníte Oculus Rift, Samsung Gear VR či nebodaj HTC Vive, budete mať znova dôvod oprášiť svoj headset na VR. V CoLab budete pomocou VR riešiť všakovaké logické hádanky a budete sa snažiť uniknúť z virtuálneho labyrintu. Hra bude rozdelená do miestností, z ktorých každá bude predstavovať jednu hádanku.

Čím ďalej sa dostanete, tým na vás budú striehnuť zložitejšie úlohy. Hádanky neboli navrhnuté len pre zábavu a náročnosť, ale tak, aby hráčovi dali možnosť interakcie s okolím. CoLab je vyvíjaný v Unreal Engine a dočkáme sa ho, rovnako ako predchádzajúcich hier, v lete 2016.

Síce doteraz Slovenské vývojárske firmy spali na vavrínoch, alebo sa do veľkých projektov nepúšťali, no Pixel Federation dokazuje to, že aj naša malá krajina má vynikajúcich herných vývojárov, ktorí dokážu spraviť dieru do sveta. 

Zdroj: GalacticJunkLeague.com, MorningMen.com, coLabgame.com
Korekcia: Peter Vnuk

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk