Japanese games strike back: Ďalšie z radu noviniek i stariniek prichádzajú na PC

Japanese games strike back: Ďalšie z radu noviniek i stariniek prichádzajú na PC

 

Steam, portom japonských hier platforma zasľúbená.

Stále ďalší a ďalší vývojári z 'Krajiny vychádzajúceho Slnka' prinášajú svoje tituly na PC. Snáď neprejde deň, aby nebol ohlásený nový titul. Vzhľadom teda na to, že sa nám časom nazbierala pekná kôpka titulov, je správny čas na to, aby sme si zhrnuli to najpodstatnejšie. Niektoré z nich neboli priamo pre PC potvrdené, no indície hovoria jasnou rečou.

XBlaze - Lost: Memories

Tento mix vizuálnej novely a adventúry vyšiel pôvodne minulý rok na PlayStation 3 a PlayStation Vita. Je to pokračovanie titulu XBlaze Code: Embryo, ktorý sa na Steame už nachádza. Dej Memories sa odohráva 150 rokov po udalostiach z pôvodnej hry a po stránke hrateľnosti sa nesie na rovnakej vlne ako jeho predchodca. Dátum vydania steam verzie nebol určený.

XBlaze - Lost: Memories (PlayStation 3)

Aegis of Earth: Protonovus Assault

Aegis of Earth je netradičná tower defense hra, ktorá vyšla na PlayStation 3 , PlayStation 4 a PlayStation Vita len pred pár mesiacmi. Herne je zameraná na poslednú baštu ľudstva, mesto Aegis, ktoré bránite pred útokmi rôznych mimozemských druhov využívajúcich celé množstvo rôznych zbraní, od hi-tech techniky, až po zbrane hromadného ničenia. Rovnako ako Xblaze, ani Aegis of Earth nedostal dátum vydania.

Aegis of Earth: Protonovus Assault (PlayStation Vita)

Tokyo Xanadu

Okrem PlayStation Vita sa toto japonské akčné RPG predstaví aj na PC (aj na PlayStation 4, hoci tu pôjde o vylepšenú verziu Tokyo Xanadu eX+). Ak máte v oku hrateľnosť slávnej série Shin Megami Tensei: Persona, tak Tokyo Xanadu by sa vám mala zaryť pod kožu, keďže niekoľko prvkov v hre si totiž vypožičiava práve z tej kultovej série. Hra sa na Steame objaví v prvej polovici budúceho roka. Nie, nevieme vám odpovedať na otázku, prečo sa na PC rovno neobjaví vylepšená eX+.

Tokyo Xanadu (PlayStation Vita)

Nine Persons, Nine Hours, Nine Doors

O tomto titule sme vás informovali už pred niekoľkými dňami. Táto vysokohodnotená mysteriózna adventúra vyšla už pred 6 rokmi na handheld Nintendo DS, a teraz prichádza na ďalšie platformy. Tie neboli stále priamo potvrdené, no teaser v podobe vety "It looks like a vital steamship", hovorí sám za seba. Slávna detektívka vyjde v remasterovanej edícii na PC a PlayStation Vita v zatiaľ neurčenom termíne.

Nine Persons, Nine Hours, Nine Doors (Nintendo DS)

Virtue’s Last Reward

Táto hra je voľným pokračovaním adventúry 999, ktorá vyšla na PlayStation Vita a Nintendo 3DS pred niekoľkými rokmi. Herne ide o podobný titul ako predchodca, a teda v hre sa striedajú príbehové pasáže s tými logickými plnými zapeklitých hlavolamov. Platformy neboli ohlásené, no vzhľadom na to, že na PC prichádza 999 a aj tretí diel tejto série nazvaný Zero Escape: Zero Time Dilemma na Steame už vyšiel, tak nie je pochýb, že vylepšená verzia Virtue’s Last Reward ohlásená na Anime Expo 2016 príde práve na PC.

Virtue’s Last Reward (PlayStation Vita)

Zdroj: Gematsu

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk