Prvé obrázky z adventúry Kursk prekvapujú zaujímavými detailami

Prvé obrázky z adventúry Kursk prekvapujú zaujímavými detailami

Zažijeme jednu z najväčších katastrof ruského námorníctva.

Tragédiu, ktorá sa stala 12. augusta 2000 vo vodách Barentsovho mora, určite netreba predstavovať nikomu z vás. Masívna jadrová ponorka K-141 Kursk nosiaca meno po meste Kursk, pri ktorom sa v roku 1943 odohrala najväčšia tanková bitka všetkých čias, sa po ohromnom výbuchu približne o 11:28 potopila a stala masovým hrobom pre všetkých 118 členov posádky na palube. Príčina nešťastia nebola dodnes objasnená a z toho dôvodu boli zverejnené mnohé konšpiračné teórie.

Adventúra Kursk si ich ale nebude všímať. Podľa slov tvorcov pôjde o prvú dokumentárnu videohru, ktorej priebeh bude odvíjaný zväčša na základe potvrdených faktov. Hráči tak budú môcť zažiť hrôzy v ponorke Kursk v čo najvernejšom prevedení. Prvé obrázky z hry predstavujú slušnú grafickú stránku a vysokú mieru detailov. Poteší hlavne ten zobrazujúci svojskú verziu ruskej "fake" verzie Game & Watch od Nintenda. Netušíme len, či ide o záber z cutscény, alebo sa hrania budeme môcť zúčastniť aj my sami osobne.

Ak plánujete náhodou cestu na Gamescom 2016, možno si vyskúšate aj Kursk, ktorého hrateľné demo bude prístupné verejnosti.

Zdroj: TS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk