Blizzard začal rok 2017 vlnou banov pre Overwatch hráčov

Blizzard začal rok 2017 vlnou banov pre Overwatch hráčov

 

Takéto novoročné darčeky dostali hlavne hráči z Južnej Kórei, ktorí používali aimboty a cheaty.

Juhokórejské servery Overwatch mali už od spustenia hry problém s celkom veľkým množstvom podvádzajúcich hráčov. Blizzard ani nie mesiac od vydania Overwatchu zabanoval vyše 10 000 účtov Juhokórejských hráčov, ktorí používali cheaty a aimboty. Nasledujúci mesiac si zobrali do parády 1500 účtov v Číne, ktoré dostali permaban.

No a nový rok Blizzard začal zostra, treťou vlnou odstraňovania problematických hráčov z hry. 7038 účtov totiž dostalo ban a išlo hlavne o tie, ktoré boli používané v Juhokórejských herných centrách. Podvodníci tak predchádzali možnosti odhalenia. Herné kaviarne totiž poskytujú užívateľom možnosť si zahrať Overwatch na 1 hodinu, namiesto kúpi účtu, resp. hry na váš vlastný účet.

Veľkým problémom v Južnej Kórei boli aimboty (umožňujú automatické zameriavanie nepriateľa a v hre ich môžete odhaliť niekedy aj podľa zvláštneho trhania pri mierení). No podvádzajúci hráči prišli aj s novinkou, ktorá sa volá „nuking“. Tá prakticky zaspamuje IP adresu nepriateľa (niečo ako DDoS útok). To znamená, že vaša hra bude tak sekať, až bude takmer nehrateľná a kvôli tomu ani nebudete môcť poriadne nahlásiť podvodníka.

Blizzard vyzýva, aby hráči neváhali nahlásiť hráčov, ktorí podvádzajú, buď priamo v hre alebo prostredníctvom ich stránky. Len si treba dávať pozor, aby ste sa nepomýlili a neoznačili za cheatera hráča, ktorý je jednoducho tak dobrý. Ako odhaliť podvodníka, ktorý používa aimbot, si môžete pozrieť vo videu. Ide o nepriateľského Bastiona, ktorí „zázračne“ vie, kde má strieľať (je to vidieť počas killcam).

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk