Na obzore je nová česko-slovenská strategická hra z obdobia bolševickeho prevratu

Na obzore je nová česko-slovenská strategická hra z obdobia bolševickeho prevratu

 

Fanúšikovia histórie a ťahových stratégií by určite mali zbystriť pozornosť. Pretože Legion 1917 je možno presne tá hra, po ktorej ich srdcia dávno túžia.

Legion 1917: Rise of the Bolsheviks je ručne kreslená ťahová stratégia, ktorá sa odohráva počas Boľševickej revolúcie a občianskej vojny v Rusku. Hráč sa vžije do role dvoch bratov Viléma a Pavla, ktorí budú prežívať rôzne dobrodružstvá. Dej hry začína práve počas momentu prevratu.

Ako nám jeden z autorov Milan Mancel prezradil, celá myšlienka tohto nápadu a príbehu sa zrodila v hlavách fanúšikov LARP-ov o legionároch. Navyše tento rok to bude presne 100 rokov od týchto udalostí, ktoré sa hlboko zapísali do dejín Ruska. Určite sa nedá nevšimnúť si, že hra oplýva nádhernou grafikou a ako tvorcovia hry tvrdia, celkový vizuál je akousi poctou známemu výtvarníkovi Jozefovi Ladovi a jeho ilustráciám ku Švejkovi.

Hra vyjde primárne na Steame a službe GOG.com tento rok (2017), bude dostupná na platformy PC s Windows, Linux a Mac a budeme si ju môcť zahrať v Slovenčine, Češtine, Nemčine a v Ruštine. Pre anglicky hovoriacich hráčov pripravujú tvorcovia hry anglické titulky (a s veľkou pravdepodobnosťou aj slovenské a české). 

Legion 1917: Rise of the Bolsheviks

Legion 1917: Rise of the Bolsheviks je příběhová taktická strategie o československých legionářích v Rusku. Právě jsme spustili kampaň na Kickstarteru! Omrkni ji, lajkuj, sdílej mezi svými přáteli. Děkujeme! ➲ http://kck.st/2lO5IFT

Posted by Legion 1917: Rise of the Bolsheviks on Monday, 27 February 2017

Zdroj: Legion1917

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk